Ewatex – warsztat z renomą

Wiesław Litewski
W Warszawie przy ulicy Parowcowej 6 mieści się Ewatex – warsztat ceniony przez indywidualnych kierowców i duże firmy.

Na swoją renomę pracuje od wielu lat, stale poszerzając zakres oferowanych usług. Ewatex ma status Autoryzowanej Stacji Obsługi Fiat Auto Poland.

 

Wyspecjalizowana kadra Ewatexu wykonuje przeglądy, naprawy oraz likwidacje szkód komunikacyjnych (przejęcie wszelkich formalności, wypełnienie formularzy, zgromadzenie niezbędnych dokumentów, dokonanie oceny technicznej).

 

Zgłasza je do odpowiednich Towarzystw Ubezpieczeniowych, zaś szkody są rozliczane w

Ewatex – warsztat z renomą

systemie bezgotówkowym według Audatex. Dla przejrzystości dokumentacji technicznej prowadzona jest szczegółowa ewidencja wykonywanych przeglądów i napraw w serwisowanych pojazdach.

 

Załatwią wszystko za klienta

Firma w ramach kompleksowej opieki nad pojazdami flotowymi oraz obsługi pojazdów po wypadku, w miarę swoich możliwości odbiera pojazdy z miejsca wypadku i przewozimy do warsztatu przy ul. Parowcowej 6. Uzgadniany jest koszt i zakres naprawy, wypełniana za
klienta odpowiednia dokumentacja, fotografowany samochód i opisany jego stan techniczny.

 

Po naprawie samochód jest odstawiany tam, gdzie klient sobie życzy, albo klient odbiera pojazd osobiście. Może wówczas ocenić jakość wykonanej naprawy w jeździe testowej.

Zakres usługi, która jest wykonywana za klienta jest taki sam, jak ten który klient musiałby "przejść" przy zgłoszeniu szkody w Inspektoracie np. PZU. Jest jeszcze jedna różnica - w Ewatexie nie ma kolejek. Ewatex zabezpiecza powierzone do naprawy samochody własną polisą OC i AC. Uszkodzone pojazdy przyjmowane są na strzeżony parking firmy przez całą dobę, często z pomocą własnej pomocy drogowej.

Oddanie samochodu do naprawy zawsze jest przykrym przeżyciem dla kierowcy, zwykle dzieje się w najmniej odpowiednim momencie, gdy spraw do załatwienia jest wiele i pozbycie się ulubionego środka transportu zmienia wszystkie plany. Ewatex w szczególnych przypadkach użycza nieodpłatnie samochody zastępcze z pełnym ubezpieczeniem (OC, NW, AC).

Wyspecjalizowani pracownicy, najnowszy technicznie sprzęt, niezbędna dokumentacja napraw technicznych innych marek umożliwia i dokonywanie profesjonalnych napraw Fordów, Opli, Renault - wszystko we współpracy z dealerami tych marek Przyjmowane także są samochody wszystkich innych marek.

 

Nowoczesne wyposażenie

Osobnym działem "Ewatexu" jest lakiernia, w której stosuje się technologię producenta lakierów samochodowych firmę PPG - dostawcy materiałów lakierniczych dla Fiat Auto Poland.

Serwis "Ewatexu" wyposażony jest w nowoczesny sprzęt do napraw karoserii firmy
Car-O-Liner z wydrukiem parametrów nadwozia dokonywanego przed i po naprawie (atest ITS), urządzenie do diagnostyki i regulacji podwozia firmy Beissbarth ML3000PC Wheel Alignment, zgrzewarki typu Multispot i Figel, bezpyłową kabinę lakierniczą Saico, system szlifowania na sucho firmy CAV.

Wojciech Boguciński, prezes Ewatex

Oprócz Ewatex A.S.O Fiat i Alfa-Romeo jestem również właścicielem firmy Eweatex Leasing Sp. z o.o. Jej klienci obsługiwani dotychczas byli przez Leaseplan Car Leasing.

Współdziałanie tych dwóch firm Ewatex A.S.O. i Ewatex Leasing Sp. z o.o., która obecnie świadczy usługi w zakresie długoterminowego wynajmu samochodów miedzy innymi dla Adidas-Reebok, Alcatel-Lucent i Panasonic, powinno wpłynąć na wzmocnienie pozycji firmy na rynku stołecznych usług motoryzacyjnych.

Długoterminowy wynajem samochodów staje się coraz bardziej atrakcyjną formą używania samochodów przez firmy bez konieczności ich zakupu. Ułatwia planowanie, ponieważ koszty są stałe, nie ma kłopotów związanych z amortyzacją podatkową, można ograniczyć personel obsługujący i kontrolujący stan techniczny pojazdów oraz inne liczne wydatki.

Współpraca Ewatex A.S.O. i Ewatex Leasing Sp. z o.o. jest korzystna dla klientów, którzy nie muszą zajmować się obsługą i ubezpieczeniem samochodów (uproszczone procedury powypadkowe, łatwe rozliczenia kosztów eksploatacyjnych, nieodpłatne samochody zastępcze na czas napraw i przeglądów). Może ta atrakcyjna z punktu widzenia klientów działalność poruszy uśpiony rynek samochodów nowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty