Dlaczego obsunęła się skarpa przy ul. Struga w Szczecinie? Przez trawę

redakcja.gdp
Skarpa osunęła się na ul. Struga w Szczecinie w piątek, 31 maja
Skarpa osunęła się na ul. Struga w Szczecinie w piątek, 31 maja
Mieszkańcy narzekają na jakość robót przy modernizowanej ulicy Struga w Szczecinie. Woda rozmyła tam skarpę, wykonawca prac tłumaczy, że nie będzie dodatkowego wzmocnienia, byle wyrosła trawa.
Skarpa osunęła się na ul. Struga w Szczecinie w piątek, 31 maja
Skarpa osunęła się na ul. Struga w Szczecinie w piątek, 31 maja

Zobacz też: Skarpa osunęła się przy ul. Struga w Szczecinie po ulewie w piątek, 31 maja.

W imieniu mieszkańców zadaliśmy pytanie wykonawcy, czy miejsce to zostanie dodatkowo wzmocnione, żeby na przyszłość wykluczyć podobne zdarzenia.

- Zaobserwowane zjawisko występuje czasami na realizowanych budowach drogowych ze względu na brak pełnego wzrostu trawy na wykonanych skarpach - tłumaczy Monika Grabek z Eurovia Polska S.A. - Powstałe osuwiska zostaną naprawione niezwłocznie przez wykonawcę robót. Projekt nie przewiduje dodatkowego wzmocnienia skarp w tych miejscach.

O zdarzeniu poinformował nas internauta Jakub, który przesłał do redakcji "Głosu Szczecińskiego" zdjęcie z uszkodzoną skarpą. Jeden pas jezdni został zablokowany z powodu osunięcia ziemi.

- To plac budowy i za teren do czasu zakończenia inwestycji i odbiorów odpowiada wykonawca - mówi Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Po tym jak opublikowaliśmy materiał na naszej stronie www.gs24.pl pod materiałem pojawiły się liczne komentarze.

- Widać, że projekt nie zakładał wzmocnienia struktury skarby geokratą ani żadną włókniną co za tym idzie łatwiej o osunięcie gruntu. Jednak nie widzę tutaj żadnych odstępstw od reguły, ziemia w której nie ma dobrze zakorzenionych roślin i do tego ostry profil skarpy oraz gwałtowny opad mogą powodować takie zdarzenia - napisał internauta Mike.

Oliwy do ognia dodał komentator ABC: nie oszukujmy się, ale firma Eurovia poprostu wybudowała plac zabaw a nie drogę! Skarpy powinny być tak zabezpieczone, że przy jeszcze większej ulewie nie powinno się nic wydarzyć!

Marek Jaszczyński**"Głos Szczeciński"**

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty