DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem

redakcja.nto
DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem
DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem
3 mln zł będzie kosztować przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z ul. Ciepielowicką i Sztonyka w Dąbrowie. Ta krajówka to dojazd do autostrady A4.
DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem
DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem

Z kładki dla pieszych mało kto korzysta - wyjaśnia Michał Wandrasz z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. - Nie ma więc sensu jej utrzymywać, bo większość osób przebiega przez ruchliwa jezdnię.

Drogowcy policzyli ludzi korzystających z kładki. Okazało się, że pomiędzy godz. 6.00 a 18.00 na 219 osób, które przeszły na drugą stronę drogi, tylko 25 wybrało bezpieczną kładkę.

- Pozostali, w tym matki z dziećmi w wózkach oraz osoby w podeszłym wieku, przechodziły w miejscach zabronionych - mówi Michał Wandrasz. - Dlatego też, po  uzgodnieniach m.in. z władzami gminy, zdecydowaliśmy o usunięciu kładki, którą zastąpimy sygnalizacją świetlną.

A że droga krajowa nr 46 przebiegająca przez Dąbrowę jest niebezpieczna, mówią kolejne badania przeprowadzone przez GDDKiA. Według nich w ostatnim czasie znacznie zwiększył się na niej ruch.

W 2005 roku przez wieś przejeżdżało 11 900 pojazdów na dobę, a w 2010 roku było ich już 15 565. W związku z tym kierowcy, którzy próbują wjechać na "krajówkę” z ulic Sztonyka i Ciepielowickiej, mają z tym wielkie problemy.

- A po zamontowaniu świateł będzie to dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze - zapewnia Michał Wandrasz.

Robotnicy weszli już na plac budowy. Sfrezowali nawierzchnię drogi, rozbierają chodniki i kładą wszystkie instalacje potrzebne do montażu sygnalizacji świetlnej. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada. Ich koszt to 3 miliony złotych.

- Natomiast kładkę zdemontujemy na samym końcu, aby piesi mogli z niej korzystać jak najdłużej - tłumaczy Michał Wandrasz. - Na czas demontażu, będziemy musieli zamknąć całkowicie dla ruchu drogę nr 46.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty