Węzeł Tczewska na autostradzie A6 będzie gotowy za rok

redakcja.gdp
Węzeł Tczewska na autostradzie A6 powstanie za rok
Węzeł Tczewska na autostradzie A6 powstanie za rok
Eurovia Polska wybuduje na zlecenie szczecińskiego oddziału GDDKiA nowy węzeł Tczewska na autostradzie A6. Plac budowy przekazano, a odbiór gotowej inwestycji ma odbyć się za 12 miesięcy.
Węzeł Tczewska na autostradzie A6 powstanie za rok
Węzeł Tczewska na autostradzie A6 powstanie za rok

Marek Rudnicki

[email protected]

Węzeł Tczewska powstanie na przecięciu autostrady A6 z istniejącą ulicą Tczewską w Szczecinie. W grudniu ubiegłego roku zakończyła się przebudowa jezdni autostrady na odcinku o ponad 2-kilometrowej długości w rejonie tego przyszłego węzła. Poniemieckie płyty betonowe wymieniono na nową nawierzchnię bitumiczną.

- Zgodnie z umową za 12 miesięcy węzeł powinien być już gotowy - zapewnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik oddziału GDDKiA w Szczecinie.

Prace na autostradzie były powiązane z realizowaną przez miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej i nowego układu drogowego w rejonie węzła Tczewska. Stąd podczas przekazania placu budowy byli też wykonawcy ulicy Nowoprzestrzennej.

Po zakończeniu obu inwestycji będzie można autostradą A6 dotrzeć do węzła Tczewska i dalej ulicą Nowoprzestrzenną dojechać wygodnie do wschodnich dzielnic Szczecina (zjazd-wjazd w okolicach Dąbie-Osiedle). Węzeł skomunikuje również drogi krajowe z terenami inwestycyjnymi Trzebusz Dunikowo.

- Realizacja węzła będzie ściśle koordynowana odpowiednio z budową ulicy Nowoprzestrzennej - zapewnia Mateusz Grzeszczuk. - Po jego ukończeniu i prowadzącego do niego układu komunikacyjnego, zostanie zamknięte niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Goleniowskiej z drogą S3 i wjazd od strony Wielgowa na węzeł Rzęśnica.

W umowie GDDKiA zastrzegła sobie, aby w okresie tegorocznych wakacji prace nad przyszłym węzłem nie spowodowały poważnych ograniczeń w ruchu.

- Dostępne mają być dla kierowców dwa pasy ruchu w każdym kierunku, więc nie powinno być korków - podkreśla Mateusz Grzeszczuk.

Koszt budowy węzła, to około 16 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty