Tor w Misano nazwany imieniem Marco Simoncellego

(kn)
Imieniem Marco Simoncellego nazwano włoski tor motocyklowy Misano Adriatico. Rozgrywane są na nim m.in. zawody motocyklowych mistrzostw świata o Grand Prix San Marino. Taką decyzję w czwartek podjęła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa.

Simoncelli zdobył mistrzostwo świata w 2008 roku w klasie 250 ccm, która obecnie nazywa się Moto2. Ten sezon był początkiem jego startów w MotoGP. Pierwsze pole posistion wywalczył w czerwcu w GP Katalonii. Dwukrotnie stawał na podium: zdobył drugie miejsce w GP Australii i trzecie w GP Czech.

23 października podczas zawodów o GP Malezji, 24-letni motocyklista wpadł w poślizg i utracił kontrolę nad motocyklem, a następnie upadł na tor. Po chwili wjechali w niego rozpędzeni rywale - Amerykanin Colin Edwards i Włoch Valentino Rossi. Marco Simoncelli zmarł pomimo niezwłocznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej.