Szczecin: Nabrzeże Wieleckie: Kierowcy łamią przepisy, urzędnicy czekają

redakcja.gdp
Szczecin: Nabrzeże Wieleckie: Kierowcy łamią przepisy, urzędnicy czekają
Szczecin: Nabrzeże Wieleckie: Kierowcy łamią przepisy, urzędnicy czekają
Na skrzyżowaniu ulic: Wyszyńskiego i Nabrzeża Wieleckiego dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, ponieważ kierowcy postanowili sami usprawnić ruch.
Szczecin: Nabrzeże Wieleckie: Kierowcy łamią przepisy, urzędnicy czekają
Szczecin: Nabrzeże Wieleckie: Kierowcy łamią przepisy, urzędnicy czekają

Czytelniczka zwraca uwagę na problemy z łamaniem przepisów drogowych przez kierowców jadących przez skrzyżowanie Wyszyńskiego i Nabrzeża Wieleckiego na wprost w kierunku północnych dzielnic Szczecina.

- Chciałabym wrócić do tematu poprawy płynności ruchu w tym miejscu Szczecina - mówi Marianna Przekłońska, która skontaktowała się z naszą redakcją. - Kierowcy sami postanowili usprawnić ruch i zmniejszyć czas oczekiwania. Auta z prawego pasa, z którego można skręcać tylko w prawo łamią przepisy i jadą na wprost. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdy samochody jadące środkowym pasem próbują zjechać na prawy pas i muszą uważać na samochody jadące - wbrew przepisom - prawym pasem.

Przypomnijmy, że w lutym zamknięto Bulwar Piastowski. Do czasu zamknięcia bulwaru samochody przejeżdżały pod Mostem Długim i wyjeżdżały przy estakadzie Trasy Zamkowej. To był wygodny skrót. Obecnie przed skrzyżowaniem powstaje zator.

To nie jedyne "grzechy" kierowców.

- Do tego dochodzi zachowanie kierowców autobusów zmieniających pasy na ostatnich metrach i taki "jamnik" blokuje też 2,3 pasy stojąc w korku - mówi Paweł Majewski, który skontaktował się z naszą redakcją.

Dochodzi też do groźnych sytuacji, gdy kierujący, którzy jadą w kierunku ulicy Wyszyńskiego i chcą ominąć korek, przejeżdżają podwójną, ciągłą linię i jadą pod prąd.

- Dlaczego osoby odpowiedzialne za drogi i za bezpieczeństwo nie robią nic żeby było miło i bezpiecznie na drogach? Kiedy zostaną wprowadzone zmiany na tym skrzyżowaniu? Jaki będą miały charakter? - pyta pani Marianna.

Na naszych łamach pisaliśmy już o pomyśle poprawy ruchu w tym miejscu. Pisaliśmy wówczas o tym, że najprawdopodobniej na wprost będzie można jeździć również z pasa, który obecnie funkcjonuje jako lewoskręt. I ten wariant został wybrany dla udrożnienia skrzyżowania w tym miejscu.
Według naszych informacji Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego opracowuje dokumentację projektową.

- Dokumentacja obejmie korektę programu sygnalizacji, parametrów bezpieczeństwa oraz oznakowania na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego - Most Długi - Nabrzeże Wieleckie - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Dokumentacja projektowa obejmuje m.in. zmianę oznakowania poziomego i pionowego np. na ul. Nabrzeże Wieleckie: lewy skrajny pas będzie również umożliwiał jazdę na wprost.

Po zaopiniowaniu projektu przez ZDiTM oraz Komendę Miejską Policji i zatwierdzeniu powyższego przez zarządzającego ruchem organizacja ulic zostanie zmieniona. Trudno jednak podać bliższy termin realizacji tych zmian.

Nie ma jednak mowy o udostępnianiu prawoskrętu dla jadących na wprost. Z pomiarów ruchu wynika, że obecnie funkcjonujący prawoskręt (w kierunku Mostu Długiego) jest zbyt mocno obciążony ruchem kołowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na motofakty.pl Motofakty