Powstanie nowa droga przy obwodnicy Szczecinka

redakcja.gdp
Powstanie nowa droga przy obwodnicy Szczecinka
Powstanie nowa droga przy obwodnicy Szczecinka
Jeszcze w wakacje powinna rozpocząć się budowa drogi-łącznika przy szczecineckiej obwodnicy na wysokości kotłowni rejonowej. W przyszłości tzw. sięgacz połączy się z ulicą Winniczną.
Powstanie nowa droga przy obwodnicy Szczecinka
Powstanie nowa droga przy obwodnicy Szczecinka

Na dniach szczecinecki ratusz ogłasza przetarg na budowę drogi odchodzącej od ulicy Cieślaka, czyli obwodnicy.

– Powstanie tuż za istniejącym parkingiem koło kotłowni rejonowej – precyzuje wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. Sięgacz połączy parking z drogą krajową nr 11, a skomunikuje sąsiednią działkę, którą Szczecinek sprzedał w zeszłym roku prywatnemu inwestorowi, a także w przyszłości zostanie połączony z ulicą Winniczną, której jedna z odnóg kończy się obecnie w polu.

Nowa droga ma mieć zaledwie 150 metrów, ale z uwagi na budowę niezbędnej infrastruktury (deszczówka, oświetlenie, przełożenie innych sieci) pochłonie około 700 tys. zł. Wydatek rozłożono na dwa budżety, ale prace rozpoczną i się zakończą jeszcze w tym roku. Dodajmy, że wyjazd na obwodnicę będzie pełnoprawnym skrzyżowaniem. Od wyniku boju z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o tzw. lewoskręt, czyli możliwość skręcenia w lewo z obwodnicy i na obwodnicę, zależał w dużej mierze los transakcji sprzedaży pobliskiej działki. Początkowo miasto chciało ją wymienić za dopłatą na targowisko, a gdy z zamiany wyszły nici, zdecydowało się na przetarg. Nieruchomość jest atrakcyjna (można tu postawić market i stację paliw), ale bez lewoskrętu już znacznie mniej, bo mogłoby tu dojechać znacznie mniej klientów. I bardzo możliwe, że bez zgody drogowców na lewoskręt działki by się nie udało sprzedać. Ostatecznie do kasy miasta wpłynęło 4,747 mln zł.

Działka uzyska także połączenie z ulicą Kopernika – przyszły inwestor wybuduje drogę między dawnym miasteczkiem ruchu drogowego a stawem.

Rajmund Wełnic / gk24.pl
Fot. Rajmund Wełnic

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty