Polski ranking japońskich aut

(gut)
Polski ranking japońskich samochodów otwiera Toyota, a potem jest Nissan. Przez wiele lat, na drugiej pozycji była Honda, co różniło nas od Europy Zachodniej.

Teraz japoński ranking jest u nas taki sam, jak tam.

Polski ranking japońskich aut

Japońskie firmy samochodowe - poza od kilku lat cofającą się Mazdą, o czym decydują względy celne - są na naszym rynku grupą, która ma przy dosyć wysokiej sprzedaży ogromny, bo sięgający aż 50 procent w skali roku, jej przyrost. Liczący niemal 80 procent wzrost sprzedaży Toyoty,
pozwala zakładać kolejne zmiany w polskiej tabeli rankingowej marek. W przewidywalnym czasie możemy kupować więcej Toyot niż Daewoo. Można się spodziewać natężenia marketingowych wysiłków japońskiej grupy w Polsce, bowiem rynki Europy Zachodniej wykazują pewne nasycenie jej autami, zwłaszcza Mitsubishi i Nissanami. System naczyń połączonych musi tu zadziałać, mimo kolosalnej dysproporcji w sprzedawalności aut (która wynika z faktu, że tam popularne samochody, u nas urosły do roli ekskluzywnych dla wybranców losu). Europa Zachodnia w dwa miesiące tego roku kupiła ćwierć miliona "japończyków", a Polacy - 6 tysięcy, wobec (np.) 11 tysięcy aut Fiata czy 5 tys. Renaultów. Czy to dobrze, czy źle, że nasz ranking japońskich firm jest taki, jak w krajach UE? Dla wielu będzie ostatecznym argumentem, że taki właśnie jest. Jak w starej anegdotce - Jeżeli Turcy gonią wszystkie dziewczyny, to i babcię powinni dogonić.
Japończycy na polskim rynku

markaudział w rynkutrend
Toyota
7,2
79%
Nissan
2,0
20%
Honda
1,3
15%
Suzuki
0,6
4%
Mitsubischi
0,6
53%
Mazda
0,0
0,0%

dane - SAMAR SC

Rajd Pojazdów Zabytkowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie