Nowa akcja społeczna "Warszawa parkuje"

(red)
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse
Auto pozostawione w bramie wjazdowej, utrudniony dostęp do miejsc dla niepełnosprawnych, nieprzejezdne ścieżki rowerowe… Czy dla Was również brzmi to znajomo? Kultura parkowania w wielu miastach w Polsce pozostawia wiele do życzenia.
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse

Przykłady negatywnych zachowań kierowców mnożą się i wołają o pomstę do nieba. Aby przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku, w stolicy rozpoczęła swoją działalność fundacja "Warszawa Parkuje".

**CZYTAJ TAKŻE

Stop Cham - Rosjanie karzą kierowców za złe parkowanieKarne dla źle parkujących kierowców w Sosnowcu

**

"Niech ktoś mi powie, jak wózek inwalidzki ma przejechać chodnikiem przy tak bezmyślnym (i oczywiście nieprzepisowym, ale to truizm) parkowaniu, jak trzech samochodów na zdjęciu z ulicy Pięknej…? Moje smutne wrażenie jest niestety takie, że mało kto zwraca na to uwagę. Chyba się wszyscy przyzwyczaili, że chodzimy po chodnikach, na których rządzą nielegalnie zaparkowane samochody, a w kontekście walki z problemem króluje niemoc i ignorancja…"

Odpowiedzialność społeczna, potrzeba ładu i estetyki - to tylko niektóre z zasad, jakimi kierują się członkowie Fundacji " Warszawa Parkuje". - Pomysł zrodził się w 2010 roku i to wcale nie w głowie rowerzysty czy pieszego, ale czynnego kierowcy - zaznacza Prezes Zarządu Fundacji, Pan Adam Jędrzejewski.

Jednak dla uzyskania pożądanych efektów, potrzeba zaangażowania od każdego z uczestników ruchu drogowego. Obecnie realizowane są dwie kampanie. Pierwsza, skierowana bezpośrednio do kierowców. Druga, dotycząca absurdów parkowania, w której udział może wziąć każdy z Nas. - Nie jest to inicjatywa wymierzona w kierowców. Próbuje jedynie obudzić ten rodzaj wrażliwości, który powstrzymałby ich przed parkowaniem w każdym wolnym skrawku chodnika - podkreśla Pan Adam Jędrzejewski. Cel jest jeden - poprawa jakości parkowania i jego funkcjonowania w obrębie miasta.

"Parkuję przepisowo" to nie tylko pusty slogan. - Proponujemy kulturalne parkowanie i robimy to w sposób kulturalny. Nie rysujemy samochodów, nie niszczymy ich. Namawiamy za to służby miejskie, tj. Zarząd Dróg Miejskich oraz Straż Miejską do większej aktywności w egzekwowaniu przepisowego parkowania - tłumaczy Prezes Zarządu Fundacji "Warszawa Parkuje". Naklejka akcji, którą można bezpłatnie otrzymać (zarówno osobiście jak i drogą pocztową) zobowiązuje do konkretnych zachowań. Naklejka to wyraźny sygnał - znam konsekwencje złego parkowania i nie dopuszczam do takich sytuacji. - Już 5 tys. świadomych kierowców zaopatrzyło się w symbol niebieskiego auta - dodaje Pan Adam Jędrzejewski. Przepisowe pozostawienie pojazdu jest nie tylko pożądane, ale i modne!

Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse
Fot. Archiwum Polskapresse

Więcej o akcji "Warszawa parkuje" można przeczytać w serwisie warszawa.naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty