Brama Portowa. Od dziś kolejne zmiany: wracają tramwaje

redakcja.gdp
Brama Portowa. Od dziś kolejne zmiany: wracają tramwaje
Brama Portowa. Od dziś kolejne zmiany: wracają tramwaje
W związku z przebudową placu Brama Portowa w Boże Ciało w czwartek wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przywrócony zostanie już na stałe ruch tramwajowy na odcinku Brama Portowa – Plac Rodła.
Brama Portowa. Od dziś kolejne zmiany: wracają tramwaje
Brama Portowa. Od dziś kolejne zmiany: wracają tramwaje

Natomiast czasowo na odcinku Brama Portowa – Potulicka. Nadal tramwaje nie będą kursować między Bramą Portową a Dworcem Głównym.

Przywrócone zostaje kursowanie linii 2 wg dotychczasowego rozkładu jazdy, z wydłużeniem czasu przejazdu o 1 min. na odcinku Odzieżowa - Kołłątaja w dni powszednie:
-    w rozkładzie zimowym dla kursów rozpoczynanych w godz. 15:10-17:10,
-   w rozkładzie letnim w godz. 15:10-16:30.

Przywrócone zostaje kursowanie linii 4 wg dotychczasowego rozkładu jazdy. Także linia 5 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy.

Linia 1 będzie kursować na trasie Głębokie / Zajezdnia Pogodno – Potulicka wg specjalnego rozkładu jazdy. Częstotliwość w godzinach pozaszczytowych zostaje zwiększona z 24 do 12 minut, wprowadzone zostają dodatkowe kursy w godzinach porannych.

Przywrócone zostaje kursowanie linii 3 na trasie Pomorzany – Wyszyńskiego – Dworzec Niebuszewo wg specjalnego rozkładu jazdy z dotychczasową częstotliwością.

Linia 8 będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na nieprzejezdność ul. Dworcowej) z częstotliwością i ekspedycją taboru jak w normalnym rozkładzie jazdy. Dojazdy i zjazdy z pętli Gumieńce wykonywane będą przez al. Niepodległości – Bramę Portową (z wyjątkiem taboru niskopodłogowego).

Przywrócone zostaje kursowanie linii 8BIS, na trasie Gumieńce – Brama Portowa – Plac Rodła (powrót ul. Matejki), wg specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością.

Linia 9 będzie kursować na trasie Głębokie – Turzyn – Plac Kościuszki – Brama Portowa – al. Wyzwolenia – Plac Rodła (powrót ul. Matejki) wg specjalnego rozkładu jazdy.

Z uwagi na brak miejsca postojowego na pl. Rodła, część kursów w kierunku pl. Rodła będzie realizować dodatkowy postój na Bramie Portowej. Oczekiwanie na możliwość wjazdu nie powinno przekroczyć długości postojów wyrównawczych lub powodować opóźnień kolejnych pociągów, w razie konieczności odjazdy mogą być wykonane wcześniej, a wyrównanie czasu zrealizowane na kolejnych przystankach.

Linia 12 będzie kursować wg normalnego rozkładu jazdy, przy czym dojazdy z Zajezdni Golęcin na pętlę Dworzec Niebuszewo nadal będą wykonywane przez pl. Gałczyńskiego.

Skomunikowania z linii 1 i 9 na linie autobusowe na pętli Głębokie zostają utrzymane, przy czym czas na przesiadkę zmienia się w granicach -1 ÷ +1 min.

Komunikacja autobusowa. Tu też nastąpią zmiany.

Zawieszone zostają zastępcze linie autobusowe 801 i 823.

Do odwołania autobusy linii A, B, C, D, G, 522, 529, 531 i 532 w kierunku Wyszyńskiego / Placu Zawiszy kursują przez Plac Zwycięstwa, wyznaczonym BUS-PASem.

od 7 lat
Wideo

echodnia Gala Mistrzów Motoryzacji 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty