Bezpieczniej na drogach?

(rt)
Jak podaje GDDKiA, w porównaniu z pierwszym półroczem 2007 i 2008 r. liczba ofiar wypadków spadła w ciągu ostatnich dwóch lat niemalże o jedną trzecią.

Liczba zabitych na drogach krajowych o numerach od 1 do 9, w pierwszym półroczu 2007 roku wyniosła 352, w tym samym okresie 2008 roku, zmalała do 348 i konsekwentnie spadła w 2009 r. do 224. Ogółem na wszystkich drogach krajowych (18 tys. km) w 2007 roku zginęło 947 osób, w 2008 r - 919 a w 2009 r. -674.

 

Nie wszędzie było jednak tak łatwo. W pierwszej połowie 2007 r. liczba śmiertelnych ofiar wypadków na drodze krajowej nr 8, wyniosła 64, a w kolejnym roku zanotowano ich o sześć więcej, po czym dopiero w tym roku liczba ta spadła do 41.

 

Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), ogólny stan techniczny ponad połowy sieci dróg krajowych, na dzień dzisiejszy, jest dobry lub bardzo dobry i nie wymaga żadnych modernizacji.  

Wszystkie te drogi są objęte programem poprawy bezpieczeństwa ruchu- "Drogi Zaufania", którego celem jest zmniejszenie do 2013 r. liczby śmiertelnych ofiar wypadków na drogach krajowych o 75 proc.

 

Realizacja Programu "Drogi zaufania", obejmuje przede wszystkim prace inżynieryjne mające poprawić bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów (wymiana nawierzchni, remonty chodników, budowa ścieżek rowerowych, zwiększanie ilości kładek dla pieszych itp.).  

W ramach tego programu prowadzone są też działania edukacyjne, których celem jest zmiana niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.  

Źródło: GDDKiA

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty