Zatankujemy 1 listopada!

Maciej Pobocha
Stacje paliw są placówkami użyteczności publicznej – uznała Główna Inspekcja Pracy. Oznacza to, że 1 listopada kierowcy będą mogli tankować bez problemu.

Stacje paliw są placówkami użyteczności publicznej - uznała Główna Inspekcja Pracy. Oznacza to, że 1 listopada kierowcy będą mogli tankować bez problemu.

 

Wątpliwości co do ewentualnego zakazu pracy stacji paliw pojawiły się w związku z interpretacją znowelizowanego Kodeksu pracy, jaką wysunęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zatankujemy 1 listopada!

 

Uznało ono, że stacje są placówkami handlowymi, gdzie nie wykonuje się prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności. Oznaczało to, że obejmuje je zakaz działalności w 12 dni świątecznych w roku, m.in. 1 listopada, w Boże Narodzenie czy Nowy Rok.

 

Stanowiska tego nie poparła Główna Inspekcja Pracy.

 

"Kierując się interesem społecznym, jak również brakiem możliwości jednoznacznej interpretacji przepisów zawartych w Kodeksie pracy, Państwowa Inspekcja Pracy uznaje, żestacje paliw należy zaliczyć do placówek usługowych, wykonujących prace konieczne ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności. Użyteczność społeczną należy przy tym rozumieć jako tę część działalności, której niewykonanie może przynieść szkodę dla społeczeństwa lub jego części. Trudno sobie wyobrazić, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się święta 1 listopada, że obywatele, jak również służby publiczne, nie będą mogły zaopatrzyć się w paliwo" - czytamy w oficjalnym stanowisku Państwowej Inspekcji Pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty