Zaczyna się wielkie łatanie dziur w jezdniach w Poznaniu

Marcin Idczak
Zaczyna się wielkie łatanie dziur w jezdniach w PoznaniuFot: Grzegorz Dembiński
Zaczyna się wielkie łatanie dziur w jezdniach w PoznaniuFot: Grzegorz Dembiński
Sprzyjająca pracy drogowców pogoda sprawia, że szefowie Zarządu Dróg Miejskich postanowili zintensyfikować prace przy łataniu poznańskich jezdni. Duże wyrwy, które trzeba zlikwidować, pojawiły się między innymi na głównych poznańskich trasach komunikacyjnych.

- Wynajęte zostały dodatkowo trzy zewnętrzne firmy, których pracownicy od poniedziałku będą łatali dziury - zapowiada Tomasz

Zaczyna się wielkie łatanie dziur w jezdniach w PoznaniuFot: Grzegorz Dembiński
Zaczyna się wielkie łatanie dziur w jezdniach w Poznaniu

Fot: Grzegorz Dembiński

Libich z Zarządu Dróg Miejskich. Oprócz nich swoją prace mają kontynuować poznańscy drogowcy (każdego dnia do pracy wyjeżdża sześć brygad z Zakładu Robót Drogowych).

Ekipy łatające dziury, a tym samym utrudnienia w ruchu kierowcy będą mogli napotkać na: Reymonta (pomiędzy Grunwaldzką a Grochowską i na przeciwnym pasie  od Hetmańskiej do Wyspiańskiego). Roboty mają być prowadzone na Arciszewskiego (pomiędzy Ściegiennego i Hetmańską). Drogowcy będą na obu nitkach ulicy Dąbrowskiego (od al. Polskiej, aż do granic miasta), Wejherowskiej i Gorajskiej. Na Nowym Mieście trzeba liczyć się z utrudnieniami na Inflanckiej i Piaśnickiej oraz Wiatracznej. Jadący ze strony północnej muszą uważać na łatających dziury  ul. Naramowickiej, Radojewo, Osieńskiego, Szeligowskiego. Zaplanowano także łatanie dziur na Dolnej Wildzie (od Górnej Wildy do Czechosłowackiej) Leszczyńskiej, Wspólnej i Rolnej.
 
- Na wszystkich tych ulicach do końca miesiąca kierowcy mogą trafić na zwężenia jezdni, czy też chwilowe ich zamknięcia dla ruchu podczas dowozu i wyładunku materiałów budowlanych - dodaje Tomasz Libich. Prace powinny się zakończyć do końca lutego.

Od początku tego roku załatano już około 1000 dziur w poznańskich ulicach o łącznej powierzchni niemal 3 tysięcy metrów kwadratowych.  Cały czas na pełnym obrotach pracują wytwórnia mas bitumicznych. Każdego dnia do łatania dziur wykorzystywanych jest 50 ton masy.

Jak zaznacza Tomasz Libich, łatanie dziur po zimie odbywa się przez cały rok.

źródło: Głos Wielkopolski

Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie