Zachodniopomorskie: Powroty po długim weekendzie. Radzimy jak jechać, aby nie stać w korkach

redakcja.gdp
Powroty po długim weekendzie. Radzimy jak jechać, aby nie stać w korkach
Powroty po długim weekendzie. Radzimy jak jechać, aby nie stać w korkach
Od roku omijamy już Miękowo, mamy węzeł Parłówko, objeżdżamy Nowogard. Te obejścia powodują, że ruch jest znacznie płynniejszy. Ale podczas powrotów znad morza po długim weekendzie musimy liczyć się z bardzo dużą liczbą samochodów. Nie rezygnujmy z tras turystycznych.
Powroty po długim weekendzie. Radzimy jak jechać, aby nie stać w korkach
Powroty po długim weekendzie. Radzimy jak jechać, aby nie stać w korkach

- Korzystając z alternatywnych dróg możecie państwo uniknąć uciążliwych postojów w korkach, zwłaszcza w czasie niedzielnych powrotów znad morza - podkreśla podinsp. Grzegorz Sudakow, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. - Dodatkową atrakcją proponowanych tras są walory turystyczne - przebiegają one bowiem przez malownicze rejony naszego województwa.

 

Objazd drogi krajowej nr 3 na odcinku Świnoujście-Szczecin.
Jadąc od strony Świnoujścia, za Wolinem skręcamy w drogę powiatową na Recław, Żarnowo, Stepnicę po czym jedziemy drogą wojewódzką 112 na Kąty, następnie drogą wojewódzką 113 do obwodnicy Goleniowa i Szczecina. Trasa jest oznakowana jako turystyczna.

Jadąc z Dziwnowa w Kierunku Szczecina i odwrotnie proponujemy trasę turystyczną przez Międzywodzie-Unin-Wolin i dalej w kierunku Stepnicy jak wyżej.

Objazd drogi nr 3 na odcinku Dziwnów-Kamień Pomorski - Szczecin.
Można jechać drogą wojewódzką w kierunku Golczewa drogą nr 107. Dojeżdżamy do węzła Parłówko i wjeżdżamy w drogę 108 na Golczewo, dalej w kierunku Płotów, bądź drogą nr 111 do Nowogardu.
W jednym i drugim przypadku dojeżdżamy do drogi krajowej nr 6, prowadzącej w kierunku Szczecina.
W kierunku Golczewa możemy skręcić wcześniej, nie dojeżdżając do węzła Parłówko. Mianowicie, wyjeżdżając z Kamienia po kilku kilometrach skręcamy w lewo kierując się bezpośrednio do Golczewa drogą nr 106. Miejsce, w którym należy skręcić, jest oznakowane.

Objazd drogi nr 102 przez Dziwnówek od strony Rewala-Niechorza-Pogorzelicy.
Proponujemy objazd drogą nr 110 do Gryfic a następnie jechać do Płotów. Dalej możemy jechać już drogą krajową nr 6 do Szczecina bądź z Nowogardu w kierunku Maszewa (144), Stargardu i dalej do Pyrzyc, by drogą krajową nr 3 podążać w kierunku Zielonej Góry i Poznania (do Gorzowa S3).

Objazd drogi krajowej nr 11 Szczecinek-Koszalin-Kołobrzeg.
Proponujemy objazd drogą wojewódzką nr 172 (skręcamy w lewo w Szczecinku) w kierunku Połczyna Zdroju i dalej drogą nr 163 do Białogardu i Kołobrzegu z ominięciem Koszalina (trasa jest oznakowana jako turystyczna).

Objazd drogi krajowej nr 11 Kołobrzeg-Koszalin-Szczecinek-Poznań.
Proponujemy objazd drogą wojewódzką nr 162 przez Gościno, Sławoborze, Świdwin, Drawsko Pomorskie, dalej drogą nr 175 do Kalisza Pomorskiego, następnie drogą krajową nr 10 do Wałcza lub drogą wojewódzką do Gorzowa Wlkp. 

"Głos Szczeciński"

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty