Zachodniopomorskie: 125 milionów na inwestycje drogowe

redakcja.gdp
Zachodniopomorskie: 125 milionów na inwestycje drogowe
Zachodniopomorskie: 125 milionów na inwestycje drogowe
Na ten rok w budżecie województwa było do podziału 850 milionów złotych. Z tego około 125 milionów przewidziano na inwestycje drogowe. Jak je podzielono?
Zachodniopomorskie: 125 milionów na inwestycje drogowe
Zachodniopomorskie: 125 milionów na inwestycje drogowe

Miliony na inwestycje drogowe są w dyspozycji Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z siedzibą w Koszalinie.

 

– Z tej puli prawie 97 milionów to wydatki na inwestycje współfinansowane z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Bogdan Krawczyk, dyrektor ZZDW. – 24 miliony złotych wydamy na tzw. zadania własne – inwestycje drogowe w regionie, a do tego 4 miliony na drobniejsze prace związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym – to m. in. wydatki na chodniki i zatoki autobusowe.

Za pieniądze z RPO w naszym regionie będzie budowana droga Iwięcino – Dąbki na trasie wiodącej do Darłowa.

– Koszt tej inwestycji to 44 miliony za ponad 11 kilometrów – mówi dyrektor Krawczyk. – Ten odcinek będzie gotowy do końca czerwca 2014. Zostanie nam jeszcze do zrobienia fragment Dąbki – Darłowo, ale to już z kolejnej puli funduszy unijnych na lata 2014 – 2020.

W tym roku, w listopadzie, ma być z kolei gotowe obejście Darłowa. To 2 km drogi, która jest w trakcie budowy i pozwoli ominąć miasto od strony portu; koszt całości ponad 20 milionów. W tym samy terminie jest przewidziane zakończenie dwóch innych dróg. Jedna to w rejonie Czaplinka – odcinek Golce – Wałcz, 6,5 km za ok. 16 milionów. A druga to Trzebież – Police – prawie 8 km za ok. 24 miliony.

W trakcie budowy jest też obwodnica Gościna – ta ma być gotowa w czerwcu tego roku, koszt 3 km to 16 milionów. Ponadto ZZDW układa listę tych inwestycji w regionie, które sfinansuje z własnego budżetu.

– Ta lista, która powstała przy współpracy z samorządami, trafi do zarządu województwa i spodziewam się, ze w lutym zostanie ostatecznie zatwierdzone, na które remonty przeznaczymy łącznie 24 miliony – mówi Bogdan Krawczyk.

Na liście jest około 25 zadań, wśród propozycji jest m. in. droga Barwice – Radacz, gdzie zostanie wymieniony asfalt oraz odcinek Czechy – Grzmiąca. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty