Za dwa miesiące zamkną ulicę Potulicką w Szczecinie

redakcja.gdp
Za dwa miesiące zamkną ulicę Potulicką w Szczecinie
Za dwa miesiące zamkną ulicę Potulicką w Szczecinie
Trwa porządkowanie terenu pod inwestycje. - Zacznie się wycinka drzew, pracują geodeci, na razie nie trzeba zamykać ulicy i wyłączać jej z ruchu - mówi Leszek Kuszelewicz z Energopolu, przedstawiciel wykonawcy. - Zrobimy to w marcu, wtedy zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza.
Za dwa miesiące zamkną ulicę Potulicką w Szczecinie
Za dwa miesiące zamkną ulicę Potulicką w Szczecinie

Przypomnijmy, że przebudowana będzie ulica Potulicka (około 1 km) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Narutowicza (łącznie ze skrzyżowaniem) do końca pasa drogowego ulicy Potulickiej wraz z pętlą tramwajową oraz infrastrukturą techniczną.

 

Po remoncie ul. Potulicka będzie miała jezdnię o szerokości 7 m, o ruchu dwukierunkowym z dwoma pasami ruchu szerokości 3,50 m każdy oraz z pasami szerokości 2,50 m po obydwu stronach jezdni, w których usytuowane zostaną parkingi i perony przystankowe. Samochody będą miały wspólną jezdnię z tramwajami. Ciekawostką jest fakt, że przystanki będą wyższe tak, aby łatwiej wsiadało się do pojazdów komunikacji miejskiej.

Wyremontowana będzie także ulica Narutowicza (ok. 300 metrów) na odcinku od ulicy Potulickiej do ulicy 3 Maja (razem ze skrzyżowaniem) w zakresie nawierzchni drogowej, torowiska tramwajowego oraz sieci elektrotrakcyjnej tramwajowej.

Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych. W rejonie skrzyżowania ul. Potulickiej i Narutowicza (po stronie południowej) zostaną przebudowane mury ceglane, co poprawi widoczność na skrzyżowaniu oraz warunki ruchu pieszych. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty