Wyróżniona „klima”

(mp)
Fot. Mitsubishi
Fot. Mitsubishi
Energooszczędny system klimatyzacji samochodowej opracowany przez Mitsubishi zdobył Nagrodę w Dziedzinie Ochrony Klimatu.

Energooszczędny system klimatyzacji samochodowej opracowany przez Mitsubishi zdobył Nagrodę w Dziedzinie Ochrony Klimatu ufundowaną przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska Naturalnego (EPA).

 

Uzasadniając nominację do nagrody, EPA zwróciła uwagę na znaczne zmniejszenie zużycia energii w efekcie zastosowania tego systemu klimatyzacji i układu jej sterowania. W trakcie realizacji wyróżnionego projektu Mitsubishi Heavy Industries skonstruował nowy kompresor oraz inne elementy układu oraz podjął się jego testowania.

Fot. Mitsubishi
Fot. Mitsubishi

 

Z kolei Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zajął się instalacją systemu w modelu Outlander oraz zwiększył skuteczność jego działania dokonując odpowiednich przeróbek w konstrukcji karoserii i układzie sterowania systemem. MMC odpowiadał także za przeprowadzenie końcowych, drogowych prób funkcjonalności nowego systemu klimatyzacji.

 

Powstały w wyniku współpracy MMC i MHI "Energooszczędny system klimatyzacji samochodowej" charakteryzuje się 30-procentowym wzrostem skuteczności działania w porównaniu z celem wytyczonym podczas badań nad opracowaniem tak zwanych ulepszonych systemów klimatyzacji samochodowej (I-MAC) rozpoczętych przez Stowarzyszenie Inżynierów Branży Motoryzacyjnej (SAE) oraz EPA w roku 2004.

 

Nagrody EPA przyznawane są osobom fizycznym, zespołom badawczym, korporacjom i organizacjom rządowym w uznaniu niezwykłych osiągnięć technicznych w dziedzinie ochrony klimatu. Nagrody przyznawać zaczęto od roku 1998, po przyjęciu Protokołu z Kioto, w 1997 roku. Nominacje oceniane są przez międzynarodowy panel arbitrów, którymi są dotychczasowi zdobywcy nagród, przedstawiciele  organizacji rządowych, pozarządowych i przemysłu. EPA dokonuje ostatecznego wyboru zwycięzcy.

 

MMC wprowadzi model Outlandera wyposażony w "Energooszczędny system klimatyzacji samochodowej" na rynek północnoamerykański jesienią tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty