Wyburzają domy pod nową trasę S7

maciej.mitula
Wyburzają domy pod nową trasę S7
Wyburzają domy pod nową trasę S7
W pobliżu Szydłowca rozpoczęły się prace, które mają przygotować teren pod budowę drogi ekspresowej
Wyburzają domy pod nową trasę S7
Wyburzają domy pod nową trasę S7

W okolicach Szydłowca rozpoczęły się intensywne prace związane z budową drogi ekspresowej. Trwają właśnie wyburzenia. Łącznie z ziemią zostanie zrównanych aż 20 budynków, w tym: gospodarczych i domów mieszkalnych, których właściciele zostali wywłaszczeni.

Przypomnijmy, że 3 lipca została podpisana umowa na budowę S7 od końca obwodnicy Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego łącznie dwudziestodwukilometrowego odcinka. Swoje podpisy złożyli przedstawi-ciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz spółki Dragados S.A., generalnego wykonawcy inwestycji. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace, które mają przygotować teren pod budowę.

NA RAZIE BEZ UTRUDNIEŃ W RUCHU

- Wykonawca inwestycji przygotował nam harmonogram prac, który jest analizowany. Po jego zatwierdzeniu, rozpoczną się intensywne prace – wyjaśnia Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Najpoważniejsze będą przeprowadzane w przyszłym roku. Warto uspokoić kierowców, że póki co nie będzie żadnych utrudnień w ruchu.

- Apelujemy jednak o ostrożność i wyrozumiałość kierujących w miejscach wyjazdu czy wjazdu ciężarówek na teren prowadzonych prac – dodaje Małgorzata Pawelec.

SAPERZY NIC NIE ZNALEŹLI

Obecnie trwa budowa zaplecza inwestycji i dróg dojazdowych, między innymi w Chustkach w gminie Szydłowiec. Wykonawca ustala także z samorządami, z których dróg lokalnych będzie mógł korzystać. Prowadzone są ich ekspertyzy. Warto wspomnieć, że w sytuacji, gdy po zakończeniu prac, okaże się, że droga została zniszczona, koszty jej naprawy, będzie musiał pokryć wykonawca.

- Zakończyło się już sprawdzanie saperskie terenu, na którym będą odbywać się prace. Nie wykazały one żadnych niebezpieczeństw – dodaje Małgorzata Pawelec. – Trwa zaś wytaczanie geodezyjne.
Wykonawca organizuje obecnie zaplecze budowy, a także miejsce pod siedzibę jej kierownictwa. Ma się ona znajdować w zajeździe Oleńka w Baraku koło Szydłowca. Będzie to w przyszłości Miejsce Obsługi Podróżnych.

WYBURZAJĄ BUDYNKI

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się wyburzenia, które po-trwają jeszcze jakiś czas. W trakcie likwidowania są domy i budynki gospodarcze, których właściciele zostali wywłaszczeni. Łącznie zostanie zrównanych z ziemią dwadzieścia obiektów. Niektóre są rozbierane etapami, zwłaszcza z dachami z eternitu, który trafia do utylizacji.

Tak będzie

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 połączy przyszłą obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Po zakończeniu inwestycji odcinek ekspresowej „siódemki" między Warszawą a Kielcami osiągnie długość około 150 kilometrów. S7 będzie biec, w przeważającej części, po nowym śladzie, po wschodniej stronie istniejącej drogi numer 7. Wykonawca wybuduje drogę ekspresową (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy plus 2,5-metrowe pasy awaryjne). Wzdłuż trasy głównej wybudowane zostaną drogi serwisowe umożliwiające ruch lokalny. Wjazd na drogę S7 możliwy będzie dzięki węzłom: Szydłowiec Północ, Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe. Zostaną wybudowane ekrany akustyczne, system odwodnienia drogi, około trzydziestu przejść dla zwierząt, wygrodzeń trasy, a także wykonanie nasadzeń zieleni. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie: czternaście wiaduktów, cztery mosty, dwie kładki dla pieszych. Zostaną też przygotowane cztery Miejsca Obsługi Podróżnych. 

 

Monika DASZKOWSKA
[email protected] 

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty