Włocławek: Oddano kolejny odcinek ul. Kapitulnej. Nie wszystkich to cieszy

gazeta.pomorska
Kolejny odcinek kapitulnej oddany do użytku
Kolejny odcinek kapitulnej oddany do użytku
Kolejny odcinek ulicy został oddany do użytku. Władze miasta chwalą nową drogę. Wielu mieszkańców osiedla narzeka na brak miejsc parkingowych. A opozycja krytykuje inwestycję.
Kolejny odcinek kapitulnej oddany do użytku
Kolejny odcinek kapitulnej oddany do użytku

Wykonawca oddał przebudowywany odcinek ulicy Kapitulnej na styku z Gajową zgodnie z harmonogramem. Na drodze trwają ostatnie prace wykończeniowe, głównie na terenach zieleni. - Oprócz fantastycznej nowej nawierzchni mamy całą infrastrukturę poboczną, czyli ładne chodniki, bariery. Ta droga w niczym nie przypomina tego, co było tu jeszcze niedawno - mówił Jacek Kuźniewicz, wiceprezydent Włocławka.

Wielu mieszkańców Jednostki E podkreśla jednak, że przy ulicy brakuje - poza parkingiem przy Gajowej - miejsca do zaparkowania samochodów. O tym mówią również radni Prawa i Sprawiedliwości: Jarosław Chmielewski i Joanna Borowiak. - Prezydent dwa lata temu obiecywał mieszkańcom dużo miejsc parkingowych, tymczasem tutaj ich nie ma, poza tym zlikwidowano postój taksówek - mówił radny Chmielewski.

- Przypominam, że wskutek licznych protestów i po trwających długo konsultacjach zrealizowaliśmy projekt zgodny z życzeniem mieszkańców tej części miasta - twierdzi Jacek Kuźniewicz.

Wiceprezydent przypomina, że rada Jednostki E w sprawie przebudowy miała wiele do powiedzenia. Co, jak stwierdził, w konsekwencji znacznie opóźniło inwestycję. Dodaje, że za niedostateczną ilość miejsc parkingowych odpowiada nie ratusz, a prezes spółdzielni, który miał utworzyć parking przy Szkole Podstawowej nr 23.

Kuźniewicz zapewnia, że wbrew temu, co mówią radni opozycyjni, na przebudowanej drodze będzie obowiązywał zakaz wjazdu samochodów o tonażu przekraczającym 3,5 tony. - Znak stoi i to się nie zmieni - podkreślił.

Oddany do użytku odcinek jest częścią trzeciego, ostatniego etapu przebudowy ul. Kapitulnej. Wykonawca, konsorcjum firm „Husar" i „Drogtom", po zakończeniu prac na południowej części inwestycji skupił się na budowie tunelu dla pieszych i rowerzystów pod torami kolejowymi. W tym miejscu roboty są teraz prowadzone całą dobę.

Przebudowanie ulic Gajowej na odcinku między Szuwarową i Kapitulną, Kapitulnej na odcinku pomiędzy Gajową i Jastrzębią oraz między skrzyżowaniem Wysokiej z Długą a Okrzei z budową tunelu pod torami będzie kosztować 13 mln zł i jest współfinansowana w 50 proc. z pieniędzy unijnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty