
Według Jordana Meadowsa, szefa wzornictwa produktu w Pacifica Advanced Design Center, willys2 przekazuje podstawowe wartości marki Jeep: radość, swobodę i legendarną doskonałość.
Co do dwóch pierwszych to nie sposób się z Meadowsem nie zgodzić. Styliści musieli mieć niezłą zabawę projektując nietypową bryłę samochodu. Wysokie burty nadwozia i wielkie koła zdają się mówić: nic mnie nie zatrzyma. A to przecież najważniejsze w przypadku samochodów przeznaczonych do jazdy w trudnym terenie. Jeep zresztą określa swój styl słowami: jedź gdzie chcesz i rób co chcesz.
Fantazję stylistów widać też w prosto nakreślonym wnętrzu. Błękit, srebro i przezroczysty plastyk nadają wnętrzu technologiczny charakter, sygnalizując duży nacisk na funkcjonalność. Charakter "auta nie do zdarcia" podkreśla też takie wykonanie wnętrza samochodu, żeby można je myć za pomocą... ogrodowego węża! Do obecnie wytwarzanych aut całkowicie taki sposób nie pasuje.

Poza technologie produkcji współczesnych aut osobowych, a nawet cywilnych terenówek, wyszła też konstrukcja nadwozia auta. Skorupa z włókien sztucznych jest przymocowana do aluminiowej ramy. Dziś produkuje się tak tylko wyczynowe wyścigówki i auta dla wojska.
Zdejmowany sztywny dach, wykonany także z włókien sztucznych, ma zintegrowany bagażnik dachowy, charakterystyczny dla samochodów terenowych, oraz miejsce mocowania koła zapasowego.
Zastosowanie aluminium i sztucznych tworzyw sprawiło, że mimo masywnej sylwetki, willys2 waży tylko 1350 kg. Napędza go turbodoładowany silnik 1,6 o mocy 160 KM. Prędkość maksymalna nie jest imponująca, 140 km/h, ale przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje willysowi2 tylko 10 sekund.
Samochód ma stały napęd na 4 koła.
Rajd Pojazdów Zabytkowych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dramatyczne dane. W tym roku na Morzu Śródziemnym zginęło lub zaginęło 2500 migrantów
- Szwecja wyprowadza wojsko na ulice. "Żaden kraj w Europie nie jest w takiej sytuacji"
- Jaka będzie jesień? Sprawdź w naszym quizie, czy znasz jesienne przysłowia
- Jesienny trening mózgu dla bystrzaków. Czy rozwiążesz 12 zagadek? QUIZ