Ważne zmiany na koszalińskich drogach

redakcja.gdp
Ważne zmiany na koszalińskich drogach
Ważne zmiany na koszalińskich drogach
We wtorek wykonawca zgłosił rondo im. kardynała Jeża do odbioru. Wygląda na to, że pasy ruchu zostały wymalowane jak należy. Na tym jednak nie koniec zmian na miejskich ulicach w Koszalinie.
Ważne zmiany na koszalińskich drogach
Ważne zmiany na koszalińskich drogach

Kierowcy, to ważne: już się nie pogubicie na rondzie u zbiegu ul. Gdańskiej, Jana Pawła II, Fałata i Orląt Lwowskich. Firma Infrabud dotrzymała wydłużonego terminu i zakończyła wczoraj malowanie i montaż znaków, a następnie zgłosiła do Zarządu Dróg Miejskich gotowość ronda do odbioru technicznego. Ten potrwa, ale w żaden sposób nie blokuje to ruchu. Trasy przejazdów są teraz czytelnie oznakowane i kierowcy nie powinni już mieć problemów.

Przy okazji zakończenia tej inwestycji Czytelnicy pytają, co z okolicznymi przystankami autobusów miejskich i rozkładami jazdy, których jeszcze nikt na nowo nie zamontował.

– Przekazałem te sygnały. Wszystko zostanie w najbliższych dniach zamontowane, jak należy, by pasażerowie mogli korzystać bez utrudnień z komunikacji miejskiej – obiecuje Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

Dodajmy, że nadal nie wiadomo co z ul. Gdańską i poprawkami nawierzchni – ma to być, jak nam obiecywano, załatwione do końca maja. Prace mają potrwać tydzień.

Tymczasem drogowcy szykują się też do innych robót w mieście. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczęło się na ulicach malowanie pasów, linii rozgraniczających i innego oznakowania poziomego. ZDM podpisał umowę z jednym z dwóch oferentów wybranych w przetargu: firmą Znak – Pol ze Szczecinka. Ta wykona zlecenie za 340 tys. złotych.

– Do wymalowania jest 30 tys. m kw. oznakowania, w tym również kolorowe przejścia dla pieszych – mówi Robert Grabowski. – I chociaż oznakowanie malują cztery ekipy, to potrwa to kilka tygodni. Wykonawca ma miesiąc od podpisania umowy na zakończenie prac.

Na ulicach będzie jeszcze jedna drobna, ale istotna zmiana. Od najbliższego poniedziałku przy skręcie koło Atrium z ul. Paderewskiego w Gnieźnieńską pojawi się warunkowa zielona strzałka dla jadących w prawo. Jednocześnie to oznacza, że dla skręcających w prawo zniknie jeden pas, z którego będzie można wjechać w Gnieźnieńską (teraz przepisy pozwalają albo na dwa pasy w prawo albo jeden pas z wykorzystaniem zielonej strzałki). To reakcja ZDM na wnioski mieszkańców, w tym także naszych Czytelników. Ci, przypomnijmy, dzwonili ze swoimi uwagami na nasze redakcyjne dyżury m.in. z szefem policji drogowej i zgłaszali konieczność wprowadzenia zmian.

Podobna sugestia dotyczyła też skrętu w prawo z al. Armii Krajowej w ul. Bohaterów Warszawy (trasa do Mielna) – tam z kolei jest zielona strzałka, a według wielu kierowców lepsze byłyby dwa pasy jazdy w prawo.

– Na razie nie ma decyzji na ten temat. Zobaczymy, jak się sprawdzi nowa organizacja ruchu przy Atrium. Przez miesiąc będą trwały badania płynności przejazdu i zobaczymy, co dalej – dodaje rzecznik.

Marzena Sutryk / gk24.pl

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty