Warszawa zakorkowana

(mp)
W nocy z 15 na 16 czerwca rozpoczęła się w stolicy modernizacja torów tramwajowych biegnących Alejami Jerozolimskimi. W efekcie centrum miasta w godzinach szczytu stało się praktycznie nieprzejezdne.

W nocy z 15 na 16 czerwca rozpoczęła się w stolicy modernizacja torów tramwajowych biegnących Alejami Jerozolimskimi. W efekcie centrum miasta w godzinach szczytu stało się praktycznie nieprzejezdne.

 

W związku z wymianą torowiska tramwajowego w Al. Jerozolimskich na odcinku od Ronda Waszyngtona do Pl. Zawiszy do 30 września zmieniono organizację ruchu:

- zwężono obie jezdnie Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na o lewe pasy ruchu (przylegające do torowiska tramwajowego).

- wyznaczono pas autobusowy (prawy) na obu jezdniach w Al. Jerozolimskich od Ronda de Gaulle’a do ul. Żelaznej, oraz na jezdni wschodniej ul. Targowej i ul. Zamojskiego na odcinku Sokola - Al. Solidarności,

- zmieniono sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach: Al. Solidarności - Pl. Bankowy, Al. Solidarności - Towarowa - Okopowa, Pl. Zawiszy, Rondo Waszyngtona.

 

To nie koniec utrudnień. Do 30 czerwca wyłączono z ruchu trzy pasy (z czterech istniejących) po zachodniej stronie Ronda Waszyngtona. Od 30 czerwca do 13 lipca zamknięty zostanie przejazd po stronie wschodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich. Wyłączona zostanie też z ruchu połowa skrzyżowania z ul. E. Plater - po stronie wschodniej.

 

W okresie 14 - 27 lipca wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na skrzyżowaniu z ul. Chałubińskiego. Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie na objazd ulicami: Nowogrodzką - E. Plater do Al. Jerozolimskich i Al. Jana Pawła II.

 

Zamknięty zostanie również całkowicie przejazd na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie do Ronda Dmowskiego a w kierunku północnym do Ronda de Gaulle’a.

 

Od 28 lipca do 10 sierpnia wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater - po stronie zachodniej i przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie de Gaulle’a.

 

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanym tymczasowym przejeździe przez torowisko tramwajowe a następnie ul. Bracką do Pl. Trzech Krzyży, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

 

W dwa weekendy przypadające w okresie od 11 do 20 sierpnia wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie Dmowskiego. Ruch pojazdów skierowany zostanie dwoma pasami po wybudowanych jezdniach tymczasowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty