Walka o unijną kasę

(c)
Fot. Mikołaj Suchan
Fot. Mikołaj Suchan

Komisja Europejska o0głosiła rozpoczęcie konkursu na dofinansowanie projektów rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej z budżetu TEN-T (Trans-European Network - Transport). Dla 10 "nowych" państw członkowskich Unii Europejskiej zarezerwowano na ten rok 100 mln euro.

 

Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury, o środki z budżetu TEN-T mogą ubiegać się podmioty państwowe i prywatne działające w sferze usług publicznych, realizujące projekty z sektora transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, morskiego i śródlądowego leżące na sieci transeuropejskiej.

Fot. Mikołaj Suchan
Fot. Mikołaj Suchan

 

Konkurs obejmuje dwa rodzaje wniosków: na projekty studyjne, gdzie maksymalne dofinansowanie wynosi 50 proc. całości kosztów oraz wnioski na projekty inwestycyjne (roboty), gdzie maksymalne dofinansowanie wynosi 10 proc. Wyjątkiem są projekty transgraniczne oraz projekty autostrad morskich, które mogą liczyć na dofinansowanie w wielkości 20 proc. całości kosztów. Minimalna kwota wnioskowanej pomocy dla wszystkich zgłaszanych projektów wynosi 1,5 mln euro.

 

Formularze wniosków dostępne są na stronie Departamentu Finansowania Infrastruktury oraz Funduszy Europejskich (www.mi.gov.pl/prezentacje/215.html) oraz na stronie Komisji Europejskiej (www.europa.eu.int/ comm/dgs/energy_transport/ home/calls/ proposal_en.htm). Termin składania wniosków do Komisji Europejskiej upływa 20 czerwca 2005 r. Wszystkie wnioski powinny uzyskać akceptację Ministerstwa Infrastruktury. W celu dokonania weryfikacji i akceptacji zgłaszanych wniosków należy przesłać wypełnione formularze w języku angielskim, w trzech egzemplarzach w wersji papierowej oraz na płycie CD, do Departamentu Finansowania Infrastruktury i Funduszy Europejskich do dnia 13 czerwca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty