W Świętokrzyskiem nie odbył się jeszcze żaden nowy egzamin

Karol Biela
W Świętokrzyskiem nie odbył się jeszcze żaden nowy egzamin
W Świętokrzyskiem nie odbył się jeszcze żaden nowy egzamin
Nowe egzaminy na prawo jazdy okazały się okazały się za trudne dla większości zdających. W Opolu nie zaliczył nikt, a w Bydgoszczy zdało tylko 9 osób z 70 zdających. W Kielcach żaden się jeszcze nie odbył.
W Świętokrzyskiem nie odbył się jeszcze żaden nowy egzamin
W Świętokrzyskiem nie odbył się jeszcze żaden nowy egzamin

Od 19 stycznia weszły w życie przepisy dotyczące sposobu przeprowadzania egzaminów państwowych na prawo jazdy. Główne zmiany dotyczą części teoretycznej. W nowych testach obszerniejsza jest baza pytań, która składa się teraz z około 3000 zamiast dotychczasowych 500 zadań. Obecnie za każde pytanie będzie można otrzymać od jednego do trzech punktów. Do zaliczenia egzaminu teoretycznego potrzeba będzie 68 punktów z 74 możliwych do uzyskania. Wcześniej wystarczyło dobrze odpowiedzieć na 16 z 18 pytań.

Ostatnie tygodnie przed wejściem w życie nowych przepisów przyniosły ogromny wzrost zapisów na ostatnie egzaminy teoretyczne przeprowadzane według starych reguł. Kielecki WORD pracował w wydłużonych godzinach, a dwie pierwsze soboty tego roku były robocze (zwykle ośrodek pracuje od poniedziałku do piątku). Doszło nawet do tego, że ostatnie dwa dni przed 19 stycznia ośrodek zamykano dopiero po północy.

Co ciekawe do dzisiaj w Świętokrzyskiem nie odbył się jeszcze żaden egzamin według nowych zasad. Dlaczego? Jedyny w województwie WORD w dniach 21-22 stycznia był nieczynny dla klientów, gdyż egzaminatorzy szkoli się na nowych systemach teleinformatycznych. Zresztą strach przed nową „teorią" był tak duży, że nie pojawił się nikt, kto chciałby zapisać się na pierwszy wolny termin. – Nie znalazł się żaden chętny na 23 stycznia, ale jest już kilka osób, które przystąpią do egzaminu 4 i 5 lutego – informuje Czesław Dawid, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach.

Karol Biela

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty