W Świebodzinie szykuje się rondo, remont od wiosny

gazeta.lubuska
W Świebodzinie szykuje się rondo, remont od wiosny
W Świebodzinie szykuje się rondo, remont od wiosny
Na wiosnę 2014 roku ma się rozpocząć remont ulicy Sulechowskiej. - Inwestycja będzie prowadzona etapami, bo jak na budżet powiatu, jest ona kosztowna - powiedział nam starosta Zbigniew Szumski. Ogólny koszt szacuje się na 8-9 mln zł, stąd zakłada się trzy etapy.
W Świebodzinie szykuje się rondo, remont od wiosny
W Świebodzinie szykuje się rondo, remont od wiosny

Złożenie wniosku o otrzymanie pieniędzy w ramach tzw. schetynówek powiat zapowiada jeszcze jesienią tego roku. Jeśli dostanie dotację, to także w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie firmy, która podejmie się prac. Natomiast pierwsze roboty rozpoczną się wiosną 2014 roku. Będą prowadzone od łącznika z drogą nr 276 w kierunku wiaduktu kolejowego, a dokładnie do zjazdu do marketu Intermarche. W kolejnym etapie zamierza się wyremontować odcinek do wiaduktu, a w ostatnim ulicę Kolejową. Obie ulice, a więc Sulechowska i Kolejowa, dostaną nową nawierzchnię asfaltową, pojawią się także chodniki oraz ciąg rowerowy. Przy ulicach zamontowane zostanie oświetlenie. Ciekawostką może być to, że na wysokości wjazdu na parking, prowadzący pod pomnik Chrystusa Króla oraz do marketu Tesco i pływalni, zbudowane zostanie rondo. Nie tylko ułatwi ono jazdę, ale też zwiększy bezpieczeństwo pieszych. Obecnie pielgrzymi bardzo często przebiegają przed nadjeżdżającymi pojazdami. Na razie powiat gotowy jest projekt, a jak zapowiada starosta Szumski, w ciągu 2-3 tygodni do urzędu ma trafić pozwolenie na budowę. Odpowiednie dokumenty już zostały wysłane do starostwa w Sulęcinie.

Starosta liczy też na dalsze pieniądze unijne. - My na razie ze schetynówki możemy dostać 1,5 mln zł, podobną sumę zabezpieczymy w naszym budżecie. Liczymy też na udział finansowy miasta i to mamy obiecane. Natomiast brakujące 4-5 mln zł chcemy pozyskać z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ulica Sulechowska nie jest drogą lokalną, ale regionalną, dlatego nie powinno być kłopotów z pozyskaniem pieniędzy unijnych - przekonuje starosta.

Tak stało się w województwie śląskim i zachodniopomorskim, gdzie podobne ulice będą remontowane za pieniądze unijne. Dodajmy, że we wtorek na spotkaniu w Zielonej Górze marszałek Elżbieta Polak potwierdziła, że drogi regionalne a także powiatowe stanowiące dojazdy do dróg wojewódzkich i krajowych będą mogły być modernizowane i przebudowywane za pieniądze unijne. A ulica Sulechowska jest drogą dojazdową do ekspresówki S3.

Czesław Wachnik "Gazeta Lubuska"
68 324 88 29
[email protected] 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty