Uwaga kierowcy, zmiany na Struga

redakcja.gdp
Uwaga kierowcy, zmiany na Struga
Uwaga kierowcy, zmiany na Struga
Od czwartku kierowcy będą mogli wjechać na nowe rondo przy ul. Szymborskiej.
Uwaga kierowcy, zmiany na Struga
Uwaga kierowcy, zmiany na Struga

W środę od godz. 8 firma Eurovia wprowadzi zwężenie jezdni na ul. Struga pod wiaduktem w rejonie MTS. Pozostałe zmiany będą wprowadzone w czwartek, ok. godz. 5.

– Są one związane z kończącą się modernizacją  ulicy Struga – wyjaśnia Dariusz Wołoszczuk, główny specjalista do spraw promocji i informacji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. – Udostępnione dla kierowców zostanie rondo pod nową estakadą przeznaczone dla ruchu lokalnego zarówno w kierunku Dąbia (ul. Pomorska) jak i m.in. Osiedli Majowego, Słonecznego, Bukowego i Specjalnej Strefy Ekonomicznej mieszczącej się przy ulicy Wisławy Szymborskiej.

Na jezdni wyjazdowej wspomagającej ulicę Struga wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Iwaszkiewicza a rondem. Natomiast na jezdni wjazdowej wspomagającej ulicę Struga wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy pomiędzy rondem a ul. Wiosenną. Uruchomione zostaną dwa zjazdy z głównej ulicy Struga (nitka wyjazdowa z miasta) na wysokości Osiedla Majowego.

Jednocześnie wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu polegające na: przełożeniu ruchu na drugi wiadukt umożliwiający wyjazd z ul. Łubinowej, zamknięta zostanie ulica Struga wspomagająca wyjazdowa z miasta na odcinku od ul. Łubinowej do ul. Iwaszkiewicza. Zawężona zostanie także ulica Łubinowa przed ulicą wspomagającą.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą wiedzieć, że zmianie ulegną trasy autobusów linii 54 (kursy z Zakładów Mięsnych będą wykonywane starą trasą – z ul. Pomorskiej pojadą od razu w kierunku Kijewa) linie 73 Z, 79 i G na odcinku od skrzyżowania z ul. Łubinową do ronda w obu kierunkach będą kursowały jezdnią wspomagającą wjazdową do miasta. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty