Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu

redakcja.regiomoto
Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu
Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu
Przed nami poważne zmiany w organizacji ruchu na Lubickiej oraz pl. Daszyńskiego. Sprawdź, jak będziemy tam jeździć do końca budowy przeprawy.
Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu
Uwaga kierowcy! Poważne zmiany w ruchu drogowym w Toruniu

Ulotki informujące o zmianach trafiły do torunian, którzy wzięli udział w pierwszym tegorocznym spotkaniu prezydenta z mieszkańcami na Podgórzu i Stawkach. - Nie unikniemy korków - mówi Grzegorz Majewski z ul. Hallera, uczestnik zebrania. - Zwłaszcza zaraz po wprowadzeniu zmian. Ale warto się przemęczyć. Przecież tutaj chodzi o długo oczekiwany most.

Przeczytaj także: Budowa mostu w Toruniu. Zdzisław Bociek złożył wniosek do prokuratury

Zmiany w ruchu zostały podzielone aż na pięć etapów. Pierwszy z nich zostanie wprowadzony już z nocy z 14 na 15 kwietnia. Wówczas zostaną wstrzymane kursy tramwajowej "jedynki". Wróci na tory 1 października. W tym czasie trasę między Olimpijską a Uniwersytecką będą obsługiwać autobusy nr 51. Oznacza to również, że na Szosie Lubickiej znikną dwie sygnalizacje - na przejazdach przez tory na wysokości ul. Leszczynowej i stacji paliw przy pl. Daszyńskiego, co może jeszcze bardziej upłynnić ruch.

Dopiero drugi etap - od końca kwietnia do końca maja - odczują kierowcy. Ruch na ul. Żółkiewskiego (od salonu samochodowego do pl. Daszyńskiego) zostanie przełożony z jezdni południowej na północną, a na południową nitkę Szosy Lubickiej zjedziemy, pokonując przejazd przez tory na wysokości ul. Winnica. Jadąc z Rubinkowa w kierunku Żółkiewskiego będziemy korzystać z przebudowanego fragmentu północnej jezdni Szosy Lubickiej.

- Kierowcy zmierzający w stronę centrum miasta będą musieli przejechać przez tory na wysokości Leszczynowej na południową nitkę Szosy Lubickiej - tłumaczy Grzegorz Bebyn z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w  Bydgoszczy, jeden z autorów projektu organizacji ruchu.

Wiadomości - Toruń

Od czerwca do przełomu września i października drogowcy zamkną odcinek południowej nitki Szosy Lubickiej w pobliżu pl. Daszyńskiego. Wówczas będziemy korzystać z wyłącznie północnej nitki Szosy Lubickiej i pl. Daszyńskiego. Na zbiegu Szosy Lubickiej i Żółkiewskiego stanie sygnalizacja (skręcający z ul. Żółkiewskiego w Szosę Lubicką pojadą tymczasową jezdnią).

Między lipcem a sierpniem MZD wyremontuje też południową jezdnię Szosy Lubickiej od wjazdu do Pacific Toruń do pl. Daszyńskiego. W tym czasie kierowcy będą jeździć w obu kierunkach północną nitką. Ostatnie zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać od października do czerwca 2013 r. Wrócą tramwaje, dlatego też pojawią się światła na przejazdach przez tory - na wysokości stacji paliw i Winnicy (z obu będą korzystać jadący na Rubinkowo).

Po co te wszystkie zmiany? Są one niezbędne, aby wykonać kolejne roboty na pl. Daszyńskiego. Chodzi m.in. o budowę dalszego fragmentu tunelu pod skrzyżowaniem, którym będziemy wjeżdżać na most z ul. Wschodniej, a także estakady łączącej ul. Żółkiewskiego z Szosą Lubicką. Z nowego układu drogowego oraz przeprawy skorzystamy w lipcu 2013 r. Wówczas ma się zakończyć budowa trasy, która pochłonie ok. 700 mln zł.

Wojciech Giedrys

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty