Trwa rozbudowa sieci dróg wokół Warszawy

ip
Fot. GDDKiA / Łukasz Jóźwiak
Fot. GDDKiA / Łukasz Jóźwiak
Kierowcy mogą już w pełni korzystać z 11,5 kilometrowej trasy ekspresowej od węzła Opacz poprzez węzeł Warszawa Janki do węzła Paszków a także z nowo wybudowanego łącznika do DK 7 od węzła Warszawa Janki do Magdalenki.
Fot. GDDKiA / Łukasz Jóźwiak
Fot. GDDKiA / Łukasz Jóźwiak

Kontrakt zawarty w kwietniu 2013 r. został zrealizowany zgodnie z umową w ciągu 32 miesięcy. Inwestycja warta 565,7 mln zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013.

Powstało 6 km drogi ekspresowej biegnącej nowym śladem od w. Opacz do węzła Warszawa Janki a dalej do węzła Paszków istniejąca DK 8 została dostosowana do parametrów klasy „S”. Wybudowane zostało również 2,5 km  nowej drogi (o parametrach klasy GP)  łączącej trasę ekspresową (od w. Warszawa Janki) z drogą krajową nr 7 w rejonie Magdalenki.

Powstały cztery węzły: Puchały, Warszawa Janki, Paszków i Sękocin. Ponadto wybudowane zostały obiekty inżynierskie, (pięć kładek, cztery mosty, 13 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt), urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W lipcu do użytku został oddany pierwszy - ok. 6 km odcinek nowej trasy S8 od węzła Opacz do Janek. Wówczas znaczną poprawę odczuli kierowcy udający się w stronę Wrocławia i Katowic. Nowy odcinek drogi usprawni ruch w kierunku południowym poprzez ominięcie Raszyna i Janek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Budowa S6 za węzłem Bożepole Wielkie postępuje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty