Toyota Yaris zamiast Peugeota 207 do egzaminów w tarnobrzeskim WORD

redakcja.regiomoto
Peugeot 207 w tarnobrzeskim WORD
Peugeot 207 w tarnobrzeskim WORD
Kończy się czas Peugeota w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Za dwa tygodnie wje-dzie Toyota Yaris. Do zmiany muszą przygotować się zda-jący oraz właściciele szkół nauki jazdy.
Peugeot 207 w tarnobrzeskim WORD
Peugeot 207 w tarnobrzeskim WORD

Dziennie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu praktyczny egzamin na prawo jazdy kategorii B zdaje około 160 osób. I to właśnie ci kandydaci na kierowców powinni zainteresować się zmianą, jaka szykuje się na placu egzaminacyjnym. Od połowy października egzamin praktyczny biedzie prowadzony na samochodzie marki Toyota Yaris. Do lamusa odchodzi Peugeot 207, który królował na placu od stycznia 2007 roku.

ODWOŁANIE I OCZEKIWANIE

O zawirowaniach towarzyszących wymianie samochodów mówi Wiesław Lichota, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ru-chu Drogowego w Tarnobrzegu. – W przetargu przedstawiciel marki Hyundai przedstawił najniższą ofertę za zrealizowanie naszych warunków postawionych w zamówieniu – wspomina dyrektor.

– Była to kwota około sto trzydzieści tysięcy złotych niższa od następnego oferenta. Nasza oferta dotyczyła szesnastu sa-mochodów na wymianę, kupna dwóch samochodów do egza-minu i jednego do celów administracyjnych. Jednak przy otwar-ciu kopert, niemożliwe było sprawdzenie czy oferta spełnia wszystkie warunki zamówienia.

Dlatego kiedy komisja przetargowa zaczęła dokładnie ana-lizować dokumenty, dopatrzyła się, że dealer marki Hyundai nie dopełnił jednego z warunków zamówienia.

– Nie doręczył zaświadczenia z Krajowego Rejestru Są-dowego, poświadczającego, że firma nie jest karana – przypo-mina Wiesław Lichota. – W związku z tym po zasięgnięciu opinii radcy prawnego, odrzuciliśmy tę ofertę, mimo że była najko-rzystniejsza finansowo.

Dealer Hyundai odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej przy prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.

– Potwierdzili tam, że komisja przetargowa powołana przeze mnie miała rację - zapewnia dyrektor. – Jednak dealer odwołał się do Sądu Gospodarczego. Sprawą miał się zająć Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Ostatnio otrzymałem informację, że wniosek nie będzie rozpatrywany.

OKRES PRZEJŚCIOWY

Ostatecznie umowę na dostawę nowych samochodów dy-rekcja tarnobrzeskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogo-wego podpisała z dealerem Toyoty. Ośrodki szkolenia kierow-ców na wymianę aut miały trzy miesiące. Informacja o tym znaj-duje się także na stronie ośrodka.

Wymiana samochodów nastąpi między 16 października a 16 listopada. Będzie obowiązywał miesięczny okres przejścio-wy, kiedy na placu egzaminacyjnym będzie wykorzystywany wycofywany Peugeot 207 i nowa Toyota Yaris. Niewykluczone, że okres przejściowy zostanie skrócony do dwóch tygodni. Wszystko zależy od tempa wymiany samochodów.

Czym jeżdżą inni
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Przemyślu egzamin na prawo jazdy kategorii B odbywa się w samochodach Hyundai i20. W Krośnie egzamin przeprowadza-ny jest na samochodach marki Suzuki Swift.

Klaudia Tajs, "Echo Dnia"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty