SUVy klasy średniej i wyższej na dobre zadomowiły się na motoryzacyjnym rynku. Ich ogromną zaletą są duży rozstaw osi, pozwalający na stworzenie obszernego wnętrza i zapewnienie wygodnej podróży pięciu, a nawet siedmiu pasażerom, przy zachowaniu dużej pojemności bagażnika. Samochody te mają również mocne jednostki napędowe, oraz systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy, przez co są szczególnie wygodne w długich podróżach.
Duże, SUV-y spopularyzowane zostały głównie przez producentów amerykańskich i japońskich za zasługą takich konstrukcji jak Jeep Grand Cherokee, Dodge Durango, Mitsubishi Pajero czy Nissan Patrol. Samochody te budowane są z zachowaniem różnych koncepcji ich przeznaczenia i funkcjonalności – niektórzy producenci nadają charakter ściśle luksusowy i drogowy, a inni koncentrują się na specyfice i dzielności terenowej.
Niestety, to propozycje zakupowe dla majętnych nabywców, bowiem najtańsze modele oscylują już w okolicach 140-150 tysięcy złotych i to w wersjach podstawowych. A w tego typu pojazdach lista dodatków jest długa i kosztowna.
Jeśli chcesz się dowiedzieć ile kosztują najtańsze SUVy w klasie średniej i wyższej odwiedź naszą galerię.