Tłumów w WORD-ach w Kujawsko-Pomorskiem jeszcze nie ma

gazeta.pomorska
Tłumów w WORD-ach w Kujawsko-Pomorskiem jeszcze nie ma
Tłumów w WORD-ach w Kujawsko-Pomorskiem jeszcze nie ma
Tłumów jeszcze nie ma, ale większe zainteresowanie egzaminami na prawo jazdy jest na pewno. Wszystko przez to, że od 19 stycznia 2013 roku będą trudniejsze.
Tłumów w WORD-ach w Kujawsko-Pomorskiem jeszcze nie ma
Tłumów w WORD-ach w Kujawsko-Pomorskiem jeszcze nie ma

Każdy, kto chce zdobyć dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych wie, że w styczniu może mieć większe trudności niż obecnie.

Już teraz szansa na zdobycie ,,prawka" w województwie kujawsko-pomorskim za pierwszym podejściem jest nie większa niż 30 procent. Będzie gorzej, bo zmienią się zasady egzaminów teoretycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy i praktycznych dla motocyklistów.

Tajne przez poufne
Część zadań ukazujących się na monitorach będzie miało formę ruchomych obrazów przypominających gry komputerowe. Na odpowiedzi będzie ograniczony czas. Baza pytań będzie utajniona, co chyba najbardziej przeraża kursantów. Teraz mają do niej nieskrępowany dostęp. 

Manewry motocyklistów
Kandydaci na motocyklistów otrzymają na placu manewrowym zadanie rozpędzenia się i ominięcia przeszkody, co - zdaniem instruktorów jazdy i samych dyrektorów WORD-ów - nie będzie łatwe, a nawet ryzykowne. Tak jednak zdecydowało Ministerstwo Transportu.

Ten, komu uda się zdobyć ,,prawko" według starych zasad, będzie w dwójnasób szczęśliwy. W przyszłym roku wchodzą bowiem w życie nowe kategorie uprawnień na te maszyny. Teraz kategorię ,,A" na wszystkie rodzaje jednośladów może zdobyć 18-latek. Od stycznia będzie musiał mieć 24 lata. 18 lat wystarczy natomiast, by dosiąść lekkiego motocykla (nowa kategoria ,,A2").

- I właśnie dlatego chciałbym sprawę załatwić jeszcze w tym roku - mówi pan Robert z Inowrocławia. W jego ślady idzie coraz więcej kandydatów.

Kolejka rośnie
- Liczba chętnych wciąż się zwiększa, zwłaszcza do egzaminów teoretycznych. Teraz jest ich o około 20 procent więcej niż kilka miesięcy temu - wyjaśnia Tadeusz Kondrusiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. - Na egzamin nie czeka się jednak zbyt długa. Na pewno nie ma zagrożenia ustawowego, 30-dniowego okresu oczekiwania.

- U nas wzrost zainteresowania egzaminami jest podobny. Aczkolwiek widać znacznie więcej chętnych na motocyklowe prawo jazdy - szacuje Marek Staszczyk, dyrektor WORD w Toruniu.

- O 25 procent wzrosło zainteresowanie we Włocławku - informuje Jarosław Chmielewski, szef tutejszego ośrodka egzaminacyjnego.

Marek Weckwerth

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty