"Teraz jest jeden wielki Sajgon! Ludzie jeżdżą, nie patrząc na znaki"

gazeta.pomorska
"Teraz jest jeden wielki Sajgon! Ludzie jeżdżą, nie patrząc na znaki"
"Teraz jest jeden wielki Sajgon! Ludzie jeżdżą, nie patrząc na znaki"
Kto wpadł na pomysł, by zmienić kierunki ruchu na ul. Piwnej w Brodnicy? - pyta nasz Czytelnik. - Przecież tam jest teraz jeden wielki Sajgon! Ludzie jeżdżą, nie patrząc na znaki.
"Teraz jest jeden wielki Sajgon! Ludzie jeżdżą, nie patrząc na znaki"
"Teraz jest jeden wielki Sajgon! Ludzie jeżdżą, nie patrząc na znaki"

Przypomnijmy, że zmiany zostały wprowadzone w ostatnich dniach starego roku. Umożliwiły one wjazd w ul. Piwną od ul. Mazurskiej i dalej przejazd w lewo ul. 3 Maja lub prosto w ul. Królowej Jadwigi. Ulica Piwna jest jednokierunkowa.

Uwaga, można się zderzyć
- Kierowcy jeżdżą na pamięć - mówi pani Joanna z Brodnicy. - Kilka dni temu wjechałam w Piwną od strony Mazurskiej. Zdziwiłam się mocno, bo w moją stronę jechał inny kierowca. Wjechał pod zakaz. Za nim pchał się kolejny. Staliśy kilka minut, bo nie było miejsca, żeby „wykręcili" i wycofali się na ul. 3 Maja.

Podobnych przypadków w ostatnim czasie było kilkadziesiąt. - Faktycznie, kierowcy jeżdżą na pamięć - mówi Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickiej policji. - W ciągu kilku ostatnich dni roku policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy. Tylko w ciągu dwóch dni wystawili dwanaście mandatów, pouczyli trzydziestu kierowców. W ciągu kolejnych dni liczby te rosły - dodaje policjantka.

Jak się dowiedzieliśmy większość osób, które zostały zatrzymane za nieprawidłową jazdę to mieszkańcy regionu, poruszający się autami o tablicach rejestracyjnych rozpoczynających się na CBR... - Wielu mieszkańców jeździ na pamięć. Przyjezdni zwracają większą uwagę na znaki.

Przypomnijmy, że za wjazd pod prąd (niezastosowanie się do znaku zakazu) policja może wlepić mandat w wysokości nawet do 500 złotych oraz 5 punktów karnych. Na razie funkcjonariusze byli dość pobłażliwi, wręczone mandaty były niskie. Zawsze tak jednak nie będzie.

Mylące oznaczenia
- Szkoda, że na ulicy są cały czas namalowane znaki, które kierują użytkowników drogi dokładnie w odwrotną stronę niż znaki pionowe - zauważa pan Marek z Brodnicy. - Mogliby je przekreślić żółtą farbą, nie wprowadzałyby dodatkowo w błąd.

Administrator drogi, brodnicki magistrat zapewnia, że niebawem poprawi oznakowanie na ul. Piwnej. - W najbliższym czasie, jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą, zostanie zmienione poziome oznakowanie ulicy Piwnej i ulicy Mazurskiej - mówi Zdzisława Marciniak z brodnickiego magistratu.

Poza tym wymieniony zostanie znak pionowy stojący na ul. Mazurskiej. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego podstawowymi znakami na drodze są znaki pionowe, a znaki poziome pełnią jedynie funkcję pomocniczą. W związku ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Piwnej prosimy kierowców o uważne poruszanie się w rejonie tej ulicy, niejeżdżenie na pamięć i dostosowanie się do istniejącego oznakowania - dodaje.

Katarzyna Pomianowska 
[email protected]
tel. 56 498 48 77 

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty