Tarnobrzeski WORD uruchomił portal dla zdających

Karol Biela
Tarnobrzeski WORD uruchomił portal dla zdających
Tarnobrzeski WORD uruchomił portal dla zdających
Zwiększenie zdawalności na egzaminach, to główny cel, jaki od kilku miesięcy wyznacza sobie nowa dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Wprowadzone jesienią zmiany, podniosły ogólną zdawalność na egzaminach z 32 do 54 procent. Obecnie wprowadzono kolejne.
Tarnobrzeski WORD uruchomił portal dla zdających
Tarnobrzeski WORD uruchomił portal dla zdających

- Egzamin na wszystkie kategorie w tym ośrodku powinny odbywać się w najdogodniejszych warunkach, aby osoby, które korzystają z naszych usług mogły korzystać z wiedzy i doświadczenia - zapewnia Lucjusz Nadbereżny, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. – Zmiany wprowadzamy od września. Statystyki pokazują, że warto było je realizować. Na kategorię B zdawalność wynosi 42 procent. Odnotowaliśmy duży wzrost zdawalności na kategorie "ciężkie".

SPECJALNY PORTAL

Od soboty kandydat na kierowcę może korzystać z uruchomionego portalu zdajemywtarnobrzegu.pl. To kompendium wiedzy dla kandydatów na kierowców. Można tam znaleźć najczęściej występujące problemy podczas egzaminu teoretycznego, obejrzeć filmy prezentujące sytuacje drogowe na terenie Tarnobrzega. Portal działa pod hasłem "Nie mamy nic do ukrycia".

Dzięki mapie błędów, która znajduje się na tej stronie, można zobaczyć ulice, skrzyżowania, które sprawiają zdającym najwięcej kłopotów. Stworzona przez ośrodek mapa będzie systematycznie rozszerzana. Dyrekcja WORD liczy na zgłoszenia ze strony ośrodków szkolenia kierowców, jak i samych zainteresowanych.

Po wejściu na mapę i klikniecie w miejsce oznaczone symbolem samochodu, można obejrzeć film z konkretną sytuacją drogową. Dzięki temu egzamin zdawany w Tarnobrzegu będzie łatwiejszy i mniej stresujący. Na stronie można podpatrzeć przykładowe trasy egzaminacyjne. Są to prawdziwe trasy obowiązujące podczas egzaminu praktycznego. Umieszczono także zdjęcia miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do przerwania egzaminów.

Oglądając filmy i fotografie przyszły kierowca może zapoznać się z konkretnymi sytuacjami na drodze. - Baza sytuacji będzie z tygodnia na tydzień rosła – dodał dyrektor. - Myślę, że jest to również ciekawa baza danych, nie tylko dla zdających, ale też tych, którzy codziennie poruszają się po Tarnobrzegu. Ten portal ma także na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprawę płynności jazdy w mieście.

PIERWSZY TERMIN PRZEZ INTERNET

W środku pojawiły się dwa nowe samochody. Do eksploatowanych toyot dołączyły hyundai i20, na których ćwiczą kandydaci w wielu szkołach nauki jazdy w regionie. Poszerzono tor egzaminacyjny dla motorów. Działająca od jesieni sala symulacji egzaminu teoretycznego bije rekordy popularności. Podobne sale tworzą inne ośrodki egzaminacyjne w Polsce.

Kolejną, istotną dla zdających zmianą jest forma zapisu na egzamin. Osoby, które mają ukończony kurs oraz profil kandydata na kierowcę (PKK) mogą zrobić to przez Internet. Do tej pory z możliwości tej korzystały osoby zapisujące się na ponowny egzamin.

- Ten panel tworzy również dodatkowe możliwości, wskazuje wolne terminy egzaminu i każdy może sobie sprawdzić wszystkie kategorie wszystkich grup egzaminacyjnych, które mamy dostępne - zapewnia Lucjusz Nadbereżny. - Za pośrednictwem tego panelu istnieje możliwość przesłania do ośrodka pisma, rezygnacji z egzaminu, czy przesunięcia terminu egzaminu. W sytuacji, kiedy wielu zdających to mieszkańcy sąsiednich powiatów, a nawet województw, taka możliwość to ogromne udogodnienie. 

Klaudia Tajs 

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty