Szczecin: utrudnienia na drogach Warszewa i osiedla Arkońskiego

redakcja.gdp
Szczecin: utrudnienia na drogach Warszewa i osiedla Arkońskiego
Szczecin: utrudnienia na drogach Warszewa i osiedla Arkońskiego
Uwaga kierowcy zwłaszcza na miski olejowe, bo wystają studzienki. W najbliższych dniach czekają nas nowe utrudnienia na przebudowywanych drogach Warszewa i osiedla Arkońskiego w Szczecinie.
Szczecin: utrudnienia na drogach Warszewa i osiedla Arkońskiego
Szczecin: utrudnienia na drogach Warszewa i osiedla Arkońskiego

Dobra wiadomość jest taka, że to ostatnie prace przed oddaniem do użytku piątego odcinka obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie.

W weekend zrobiliśmy rekonesans po tych ulicach. Na utrudnienia kierowcy natrafią między ulicą Krasińskiego, Duńską i Przyjaciół Żołnierza. Na tym odcinku zdjęto asfalt. Ma to związek z wykańczaniem skrzyżowania, które połączy ul. Przyjaciół Żołnierza z ul. Łabędzią, a dalej z ul. Chopina i Wszystkich Świętych.

Warto zachować ostrożność, bo po zdjęciu asfaltu wystają z jezdni studzienki kanalizacyjne. Szybka jazda może skończyć się uszkodzeniem zawieszenia lub miski olejowej. Utrudnienia potrwają kilka dni. Warto wspomnieć, że na skrzyżowaniu ul. Duńskiej i Przyjaciół Żołnierza nie ma już sygnalizacji świetlnej.

Organizacja ruchu nie zmieniła się, ale warto zachować ostrożność. Od poniedziałku utrudnienia czekają też na kierowców na ulicy Arkońskiej i Niemierzyńskiej.

W tym czasie na jezdnie trafi nowy asfalt i poziome oznakowanie. Najtrudniejsza jazda będzie we wtorek i środę. – Asfaltowanie odbywać się będzie przy jednoczesnym wykonywaniu oznakowania poziomego, gdzie taśmy wklejane są na gorąco – mówi Dariusz Wołoszczuk z Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

We wtorek ostatnia warstwa jezdni będzie układana na ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Będzie to konkretnie od strony ogrodów działkowych przy ul. Arkońskiej i od strony parku przy ul. Niemierzyńskiej wraz z wlotem w ul. Pawła VI. Samochody jadące od szpitala i ul. Wszystkich Świętych będą kierowane na torowisko tramwajowe.

– Ruch z ul. Arkońskiej podwiadukt kolejowy i dalej do ul. Pawła VI zostaje wstrzymany a wszystkie pojazdy zostaną skierowane na ul. Wszystkich Świętych do ul. Chopina – tłumaczy Wołoszczuk.

W środę asfalt będzie układany na kolejnym odcinku ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej – od strony szpitala ul. Arkońska i od strony Technoparku Parku ul. Niemierzyńska wraz z wlotami ul. Wszystkich Świętych i ul. Broniewskiego.

– Ruch pojazdów na ul. Arkońskiej od strony szpitala zostanie skierowany pod wiadukt kolejowy do ul. Pawła VI, a ruch od ul. Chopina w kierunku ul. Arkońskiej kierowany będzie ulicamiWiosny Ludów, Malinowa, Wojciechowskiego, Arkońska – wyjaśnia Wołoszczuk. Postępy w pracach będą uzależnione od pogody. Piąty odcinek obwodnicy objemuje budowę rozbudowę 1200 metrów dróg. Ma być gotowy pod koniec lata.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty