Szczecin rozkopany. Wkrótce będzie o wiele lepiej

redakcja.gdp
Szczecin rozkopany. Wkrótce będzie o wiele lepiej
Szczecin rozkopany. Wkrótce będzie o wiele lepiej
Ulice Struga, Chopina, Arkońska, Niemierzyńska czy plac Żołnierza Polskiego. Te rejony lepiej omijać z powodu robót drogowych. Czy to powód do smutku? Raczej nie, bo już niedługo pojedziemy nowymi i równymi drogami.
Szczecin rozkopany. Wkrótce będzie o wiele lepiej
Szczecin rozkopany. Wkrótce będzie o wiele lepiej

Twa przebudowa ulicy Struga. Pod koniec kwietnia wykonawcy wyłączyli całkowicie z ruchu północną jezdnię i zdarli też asfalt. Teraz informują, że nie ma żadnych opóźnień w harmonogramie przebudowy.

– Najintensywniejsze prace trwają przy ulicy Pomorskiej, gdzie wykonujemy wiadukt. Przy ulicy Jasnej natomiast robimy niezbędne przejazdy i łączniki. Szykujemy się też do nowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na początku września. Została już przedstawiona wszystkim niezbędnym służbom, w tym policji i przedstawicielom zarządu dróg. Czekamy na ich opinie – mówi Dariusz Zawadzki.

We wrześniu zamknięte zostaną dla ruchu obie jezdnie ulicy Struga, od ul. Wiosennej do Jasnej. Będziemy jeździli jezdniami wspomagającymi: przy Kauflandzie będzie wjazdowa do miasta, przy Sanktuarium wyjazdowa.

Utrudnienia takie potrwają rok. W sierpniu 2012 roku, po wakacjach zostaną udostępnione dla ruchu.

– Wtedy już korki powinny zmaleć – podsumowuje Zawadzki.

Trudno przy Kaskadzie

Kolejnym miejscem, którym do końca września nie przejedziemy, jest plac Żołnierza Polskiego. Ma to związek z dostosowaniem układu drogowego do powstającej galerii Kaskada. Roboty na pl. Żołnierza i na przyległych ulicach obejmują między innymi: budowę kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych, przebudowę sieci i sygnalizacji świetlnej, rozbiórkę i wykonanie nowych nawierzchni na jezdni oraz chodnikach. Przygotowano kilka rozwiązań dla kierowców, którzy jechać będą z różnych rejonów miasta.

By ominąć przebudowywany plac, dla mieszkańców Prawobrzeża poleca się objazd Trasą Zamkową a następnie ulicą Matejki i Piłsudskiego. Można też wybrać Most Długi, Nabrzeże Wieleckie a następnie Trasę Zamkową.

Ci, którzy jadą od strony Gumieniec, zobaczą znaki kierujące w ul. 3 Maja, Dworcową, do Nabrzeża Wieleckiego.

– Z alei Wyzwolenia polecamy objazd ul Piłsudskiego, ul. Matejki, Trasą Zamkową, ul. Nabrzeże Wieleckie do ulicy Wyszyńskiego – radzi Tomasz Klek. – Z placu Rodła wybierajmy drogę ulicą Piłsudskiego - Matejki -Trasa Zamkowa - ul. Nabrzeże Wieleckie - ul. Wyszyńskiego. W związku z zamknięciem placu Żołnierza Polskiego wprowadzono zmiany w programach sygnalizacji świetlnej na placu Rodła, pl. Hołdu Pruskiego oraz na skrzyżowaniu Matejki- Piłsudskiego.

Uwaga na Chopina i Arkońskiej

Również na ulicy Chopina panuje ruch wahadłowy. Ma to związek z budową Trasy Północnej. Od września czekają nas spore utrudnienia. Udostępnione zostaną nowe drogi.

– Będą to pewne odcinki wyasfaltowanych ulic, bez ścieralnej warstwy. Ją położymy w przyszłym roku – mówi Leszek Kuszelewicz z firmy Energopol. – Pojedziemy ulicą Wszystkich Świętych, wzdłuż akademików. Będzie też gotowy odcinek od Zakola do Chopina. Pojedziemy tutaj nową jezdnią w obu kierunkach. Nową też pojedziemy od ulicy Chopina do Niny Rydzewskiej. Będzie też gotowa ulica Pawła VI oraz część Niemierzyńskiej. Wzdłuż Pawła VI, na połowę września przygotujemy dla studentów chodnik. Należy też oczekiwać odcinka drogi od ulicy Bułgarskiej do Wszystkich Świętych.

Niespokojnie jest wciąż na ulicy Niemierzyńskiej i Arkońskiej. Na zakończenie tej przebudowy, o której wszyscy kierowcy marzyli latami poczekamy do sierpnia przyszłego roku. W ramach inwestycji przebudowana będzie ul. Arkońska (od pętli tramwajowej do ul. Bułgarskiej), ul. Niemierzyńska (od ul. Papieża Pawła VI do ul. Krasińskiego), ul. Krasińskiego (na odcinku od ul. Niemcewicza do al. Wyzwolenia) oraz al. Wyzwolenia (od ul. Długosza do ul. Słowackiego).

Andrzej Kus

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty