Szczecin. Nie zamkną ul. Potulickiej do końca roku

redakcja.gdp
Szczecin. Nie zamkną ul. Potulickiej do końca roku
Szczecin. Nie zamkną ul. Potulickiej do końca roku
W tym roku ani kierowcy, ani pasażerowie komunikacji miejskiej nie muszą się spodziewać utrudnień związanych z przebudową ulicy Potulickiej.
Szczecin. Nie zamkną ul. Potulickiej do końca roku
Szczecin. Nie zamkną ul. Potulickiej do końca roku

- W tym roku zamierzamy dokonać wycinki, przesunąć mur przy skrzyżowaniu z ulicą Narutowicza. dokonać badań georadarem, a do tego nie trzeba zamykać ulicy i wyłączać jej z ruchu - mówi Leszek Kuszelewicz z Energopolu.

 

Jedyny wyjątek może zdarzyć się pod koniec grudnia, wówczas wykonawca może zamknąć końcowy odcinek ulicy Potulickiej za pętlą.

- Cała ulica będzie zamknięta od marca 2014 roku, wtedy zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza - zapewnia przedstawiciel wykonawcy.

Przypomnijmy, że przebudowana będzie ulica Potulicka (około 1 km) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Narutowicza (łącznie ze skrzyżowaniem) do końca pasa drogowego ulicy Potulickiej wraz z pętlą tramwajową oraz infrastrukturą techniczną.

Po remoncie ul. Potulicka będzie miała jezdnię o szerokości 7 m, o ruchu dwukierunkowym z dwoma pasami ruchu szerokości 3,50 m każdy (po jednym w każdym kierunku) oraz z pasami szerokości 2,50 m po obydwu stronach jezdni, w których usytuowano parkingi i perony przystankowe. Samochody będą miały wspólną jezdnię z tramwajami. Ciekawostką jest fakt, że przystanki będą "wyższe" tak, aby łatwiej wsiadało się do pojazdów komunikacji miejskiej.

Wyremontowana będzie także ulica Narutowicza (ok 300 metrów) na odcinku od ulicy Potulickiej do ulicy 3 Maja (razem ze skrzyżowaniem) w zakresie nawierzchni drogowej, torowiska tramwajowego oraz sieci elektrotrakcyjnej tramwajowej.

Ulicę Narutowicza zaprojektowano z jedną jezdnią szerokości 12 m o ruchu dwukierunkowym, z czterema pasami ruchu szerokości 3 m każdy, po dwa w każdym kierunku. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty