Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie

redakcja.gdp
Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie
Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie
Jeszcze w tym roku pojedziemy zmodernizowanymi ulicami Rysią i Kaczą w Kijewie
Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie
Szczecin: Modernizacja ulic w Kijewie

Ogłoszony został przetarg na trzeci już etap modernizacji dróg w dzielnicy Kijewo znajdującej się na prawobrzeżu Szczecina.

Wykonawca prac, który wygra postępowanie (otwarcie ofert odbędzie się 12 kwietnia) od chwili podpisania umowy będzie miał pięć miesięcy na przeprowadzenie prac.

Zakres prac obejmie budowę chodników, ścieżki rowerowej oraz jezdni a także oświetlenie i budowę wpustów kanalizacji deszczowej.

Modernizacja dróg osiedlowych w Kijewie rozpoczęła się w roku 2010. W tym czasie zmodernizowane zostały już ulice na osiedlu Kijewo Park Leśny Dąbie. Zbudowane zostały jezdnie, chodniki, ciągi pieszo-jezdne na ul. Sowiej, Owczej, Paśnikowej i Kurzej - bocznej. Wybudowane zostały także oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa.

- W roku 2011 trwały prace związane z drugim etapem modernizacji Puszczykowej i Sowiej w Kijewie. Obecnie trwają procedury odbiorowe. Główny zakres modernizacji objął wykonanie nawierzchni ulic i chodników oraz oświetlenia. Na części terenu położona zostanie kanalizacja (fragment tego terenu został skanalizowany podczas realizacji programu poprawy jakości wody w Szczecinie). - mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu - W ramach prac uzupełniających dla tego tego zadania w tym roku zmodernizowana zostanie ul. Bobrowa.

Do tej pory modernizacja ulic w Kijewie kosztowała ok. 5 milionów złotych. – To kolejny etap prac, który podniesie jakość życia mieszkańców tego rejonu Szczecina – podkreśla Bogdan Jaroszewicz, zastępca Prezydenta Szczecina odpowiedzialny za miejskie inwestycje – Sukcesywnie modernizujemy ulice także w innych rejonach Szczecina.

Poza dużymi inwestycjami drogowymi prowadzonymi w ostatnim czasie miasto zmodernizowało w ramach budowy ronda przy ul. Morwowej sąsiadujące z nim ulice w Podjuchach a także ulice na tzw. Starym Warszewie (m.in. ul. Kresową).

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty