Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świetny występ Polaka

(mp)
Sébastien Loeb zwyciężył w Rajdzie Sardynii, szóstej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata sezonu 2008. Michał Kościuszko wygrał klasyfikację mistrzostw świata juniorów (J-WRC).

Loeb, jadący Citroënem C4 WRC, objął prowadzenie już pierwszego dnia imprezy i nie oddał go aż do mety, chociaż jego ostateczna przewaga na drugim w zawodach Mikko Hirvonenem (Ford Focus WRC) wyniosła zaledwie 10,6 sekundy.

- Walka była chwilami frustrująca. Otwierając stawkę, odkurzając trasę, nie byliśmy w stanie jechać skutecznie. Dobrze, że wcześniej zyskaliśmy przewagę, która wystarczyła do końca. Pozostawało nam nie popełnić żadnego błędu. Utrata wygranej byłaby tu wielkim rozczarowaniem - skomentował Loeb.

Trzecią pozycję wywalczył Jari-Matti Latvala w Fordzie Focusie.

Świetny występ zanotował na swoim kącie Michał Kościuszko. Jako pierwszy Polak stanął na najwyższym miejscu podium w rywalizacji Junior WRC pokonując 17 innych kierowców i notując najlepsze czasy na 7 z 17 rozegranych OS-ów.

Rajdowe Mistrzostwa Świata (klasyfikacja kierowców)