Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces Renault w GP Malezji

(mp)
Do niezwykle udanych zaliczy zespół Renault tegoroczne Grand Prix Malezji. Zawodnicy francuskiego teamu zajęli w wyścigu czołowe miejsca.

Zwycięzcą na torze Sepang został Giancarlo Fisichella startujący z pole position, a na drugiej pozycji uplasował się Fernando Alonso. Trzeci był Jenson Button jadący bolidem Hondy. Kolejni zawodnicy zanotowali duże, bo co najmniej 39-sekundowe straty do Fisichelli.

W klasyfikacji generalnej kierowców po dwóch wyścigach prowadzi Alonso (18 pkt). Drugą i trzecią pozycję zajmują ex aequo Michael Schumacher i Jenson Button mający po 11 pkt.

W klasyfikacji generalnej konstruktorów najwięcej punktów ma Renault (28). Za nim plasują się ex aequo McLaren-Mercedes i Ferrari (po 15 pkt).