Subaru Forester

( lm )
Terenowe subaru to propozycja dla prawdziwych koneserów - produkowane wyłącznie w Japonii auto cieszy się świetną opinią, ale utrzymanie go w idealnym stanie wymaga nie lada wydatków.

Subaru Forester

Forester pomimo niepozornego wyglądu
doskonale radzi sobie nawet w trudnym terenie.

Przeglądy
Stosunkowo krótkie są przebiegi pomiędzy przeglądami technicznymi, które wynoszą tylko 12,5 tys. km. Z naprawdę dużym wydatkiem wiąże się przegląd, wykonywany po przejechaniu dystansu 100 tys. km. Trzeba wówczas wymienić m.in. kompletny rozrząd i świece zapłonowe oraz wyregulować luzy zaworowe - wszystko to kosztuje ok. 6 tys. zł. Wysokie są również ceny części zamiennych. W efekcie foresterem jeżdżą głównie zamożne osoby, które są skłonne pogodzić się z większymi wydatkami w zamian za pewność, że auto nie odmówi posłuszeństwa na drodze.
Napęd
Niezawodność nie jest jednak jedynym atutem terenowego subaru - auto posiada stały napęd na cztery koła, który w połączeniu z niskim środkiem ciężkości, uzyskiwanym dzięki płaskim silnikom typu bokser, gwarantuje pojazdowi rewelacyjne trzymanie się drogi. Dobre osiągi i świetne brzmienie przeciwsobnych silników to kolejne plusy japońskiego auta.
Silnik
Na polskich giełdach znaleźć można praktycznie tylko auta z dwulitrowym silnikiem benzynowym - wolnossącym (125 KM) lub turbodoładowanym (170 KM). Wiele aut posiada bardzo bogate wyposażenie obejmujące m.in. klimatyzację i automatyczną skrzynię biegów. Za egzemplarz z 1999 roku trzeba zapłacić ok. 60-65 tys. zł.
Ten wóz jest idealny na polskie drogi - tutaj tak naprawdę każdy samochód powinien mieć podniesione zawieszenie i napęd na cztery koła. Zalety tego ostatniego najłatwiej docenić na mokrej nawierzchni lub na śniegu, auto jedzie wówczas jak po szynach. Zimą w ogóle niepotrzebne są łańcuchy - opony zimowe w zupełności wystarczają nawet na ciężkich podjazdach. Na bardzo rozsądnym poziomie utrzymuje się spalanie - praktycznie nie zdarza mi się przekroczyć 10 l/100 km.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski przemysł motoryzacyjny, szanse i zagrożenia - debata

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty