Stop ciężarówkom

Marek Gancarczyk
Fot. Katarzyna Prokuska
Fot. Katarzyna Prokuska
Turyści i krakowianie, którzy wieczorami siedzą w kawiarnianych ogródkach wokół Rynku, mają powody do zadowolenia. Nowe zasady ruchu spowodują bowiem, że widoku na Stare Miasto nie będą im już zasłaniać dostawcze ciężarówki, które wyładowują towar.

 

Obecnie do takich sytuacji dochodzi codziennie, bo dostawcy mogą wjeżdżać na Rynek już od godz. 19.

 

- Chcemy to zmienić. Dlatego przygotowujemy nową organizację ruchu, która ograniczy wjazd ciężarówek do Rynku. Mam nadzieję, że uda się nam ją wprowadzić już 1 czerwca - mówi zarządzający Rynkiem Tadeusz Czarny, dyrektor magistrackiego wydziału spraw

Fot. Katarzyna Prokuska
Fot. Katarzyna Prokuska

administracyjnych.

 

- Ograniczenie wjazdu ciężarówek od godziny 23. do 7. oznacza, że będziemy mieli poważny problem z zaopatrzeniem - stwierdził Leszek Lejkowski, przewodniczący Stowarzyszenia Gastronomików Rynku Głównego.

 

- Teraz część towaru jest przywożona wieczorem, a część rano. Nowe zasady spowodują, że zamiast 60., w godzinach porannych na płycie Rynku będzie 200. samochodów - zauważa Wojciech Noworolski, właściciel kawiarni w Sukiennicach.

 

Mimo tych negatywnych głosów krakowskich przedsiębiorców, Tadeusz Czarny zapowiada, że ograniczenia będą na pewno.

 

- Zabytkowe centrum miasta trzeba chronić i tu nie ma dyskusji. Ważne jest również, aby przyjeżdżającym do nas turystom nie kojarzyło się ono z parkingiem. Zanim jednak zostaną podjęte ostateczne decyzje, spotkam się jeszcze z dostawcami, żeby porozmawiać z nimi o technicznych możliwościach dowozu towaru w nowych godzinach - stwierdził Czarny.

 

Oprócz tego, większy nacisk zostanie położony również na kontrolę wjeżdżających do Rynku samochodów osobowych. Okazuje się bowiem, że znaczna część z nich wykorzystuje bezprawnie zezwolenia dla samochodów dostawczych i inwalidów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty