Stargard: Zaczęli poszerzać jezdnię. To już kolejna przebudowa w tym miejscu

redakcja.gdp
Przebudowa na Starym Mieście w Stargardzie
Przebudowa na Starym Mieście w Stargardzie
Na Starym Mieście rozpoczęła się kolejna przebudowa skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Chrobrego. Roboty wznowiono, bo poprzednie wykonano źle. Problem mieli kierowcy większych pojazdów.
Przebudowa na Starym Mieście w Stargardzie
Przebudowa na Starym Mieście w Stargardzie

Przy poprzedniej przebudowie, projektując skrzyżowanie, nie wzięto pod uwagę, że potrzeba będzie więcej miejsca dla większych pojazdów, między innymi autobusów komunikacji miejskiej. Tak przebudowano skrzyżowanie, że auto osobowe nie mogło wyminąć się z większym pojazdem.

 

– Wreszcie zaczęli to poprawiać – poinformował wczoraj Głos pan Romuald ze Starego Miasta, który jest jednym z mieszkańców krytykujących poprzednią przebudowę tego skrzyżowania. – Tyle miesięcy trzeba było czekać, żeby urzędnicy to zauważyli i zdecydowali o kolejnej przebudowie. Już dawno powinno to zostać poprawione.

Urzędnicy tłumaczą, że nie można było wcześniej wrócić na plac budowy. Okazało się bowiem, że najpierw trzeba wyjaśnić kwestię własności działki naprzeciw galerii handlowej, której kawałek potrzebny jest do poszerzenia jezdni. Kiedy te sprawy zostały uporządkowane, zajęto się tym, na co czekali mieszkańcy, czyli kolejną przebudową.

– Ogłoszony został przetarg na wykonanie tych robót i ruszą jak tylko zostanie on rozstrzygnięty – wyjaśniali stargardzcy urzędnicy. Na plac budowy weszli pracownicy firmy Ben-Bruk. W piątek zrywali chodnik na łuku drogi, który zostanie przesunięty kawałek dalej, tak żeby jezdnia była szersza.

– Chodnik przesunięty będzie o nieco ponad dwa metry – mówią pracownicy firmy wykonującej kolejną przebudowę skrzyżowania na Starym Mieście. – Materiał, który teraz ściągamy, będzie wykorzystany do ułożenia chodnika w nowym miejscu.

Roboty będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.

– Na czas robót nie przewiduje się całkowitego zamykania przejazdu przez skrzyżowanie – informują drogowcy.

Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnionym momentami przejazdem, bo teren robót jest tak oznakowany, że słupki stoją także na jezdni. Później będzie też robione nowe oznakowanie poziome.

– Najważniejsze, żeby teraz zrobili to wszystko dobrze – komentują mieszkańcy. – Żeby nie było tak, że za jakiś czas znowu potrzebna będzie przebudowa. W planach na kolejne lata jest budowa w tym miejscu ronda. Na razie jednak nie padają konkretne terminy realizacji tych planów. 

Grzegorz Drążek
[email protected]

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty