Sprawdź, na których trasach spotkasz najwięcej fotoradarów

redakcja.regiomoto
Fotoradarów jeszcze w tym roku będzie w Polsce ok. 400
Fotoradarów jeszcze w tym roku będzie w Polsce ok. 400
Fotoradarów na poboczach polskich dróg stale przybywa. W tym roku będzie ich prawie 400. Sprawdź, którymi trasami jeździć, by je omijać.
Fotoradarów jeszcze w tym roku będzie w Polsce ok. 400
Fotoradarów jeszcze w tym roku będzie w Polsce ok. 400

Przed wyjazdem w trasę warto sprawdzić, jak wygląda aktualna sytuacja na drodze, którą wybraliśmy. Analitycy z firmy NaviExpert zbadali liczbę fotoradarów na popularnych trasach wakacyjnych. Test przeprowadzono w okresie od 27 lipca do 9 sierpnia na podstawie danych pochodzących ze stale aktualizowanej bazy fotoradarów oraz ze zgłoszeń użytkowników nawigacji GPS NaviExpert, tzw. CB w komórce.

Jak wynika z badania, najbardziej narażeni na spotkanie z policją lub niechciane zdjęcie z fotoradaru są kierowcy wybierający główne trasy. Na przykład zmotoryzowani podróżujący drogami głównymi z Katowic do Gdańska mogą spodziewać się aż 48 fotoradarów i 9 kontroli drogowych, a gdy wybiorą alternatywną trasę, rekomendowaną przez NaviExpert, natrafią na 23 fotoradary i 2 kontrole.

Podane w raporcie trasy są trasami przykładowymi. System NaviExpert wytycza bowiem trasę o aktualizowane na bieżąco informacje o korkach i utrudnieniach w ruchu. Dlatego wyznaczając tę samą trasę o innej porze, w innych warunkach drogowych, może poprowadzić kierowcę przez zupełnie inne miejscowości. Także liczba fotoradarów i kontroli drogowych na danych trasach stale się zmienia.

Zobacz, ile jest fotoradarów i kontroli policji drogowej na trasach z największych miast w Polsce do najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku.

TRASY Z GDAŃSKA

Mieszkańcy Pomorza korzystający z nawigacji NaviExpert poza samym Trójmiastem najwięcej radarów wskazali na drodze krajowej numer 6 z Gdyni do Lęborka oraz drodze krajowej numer 7 z Gdańska do Elbląga. Warto uważać także na trasie z Gdyni do Władysławowa. Tam często można spotkać drogówkę, m.in. na ul. Morskiej przy wyjeździe z Gdyni oraz przed Gnieżdżewem.

Kliknij, aby powiększyć
Trasy z Gdańska

TRASY Z KATOWIC

Użytkownicy NaviExpert w województwie śląskim, jako najbardziej najeżoną radarami trasę wskazują odcinki drogi krajowej numer 1: z Bielska-Białej do gminy Kobiór oraz z Dąbrowy Górniczej do Częstochowy. Tych dróg oraz trasy z Żor do Mikołowa należałoby również unikać, jeżeli nie chcielibyśmy natknąć się na częste kontrole drogowe.

Kliknij, aby powiększyć 
Trasy z Katowic

TRASY Z KRAKOWA

W województwie małopolskim według danych dostarczonych przez kierowców korzystających z NaviExpert najwięcej radarów poza Krakowem czeka nas na drodze krajowej numer 94 z Krakowa do Olkusza oraz drodze krajowej numer 4 z Krakowa do Tarnowa. Warto uważać także na trasie z Krakowa do Zakopanego. Patrole często można spotkać m.in. przed Głogoczowem, na wysokości Bugaju, przed Myślenicami oraz za miejscowością Zagroda.

Kliknij, aby powiększyć 
Trasy z Krakowa

TRASY Z ŁODZI

W województwie łódzkim kierowcy podróżujący z nawigacją NaviExpert największą liczbę radarów zgłaszają na trasie krajowej „jedynki" począwszy od Radomska, przez Piotrków Trybunalski i Łódź, na Krośniewicach kończąc. Kierowcy ostrzegają również przed wzmożoną liczbą kontroli drogowych na wyjeździe drogą krajową numer 14 z Łodzi. Uważać również trzeba na autostradzie A2 w okolicy miejscowości Dmosin oraz na odcinku między Łyszkowicami a Dzierzgowem. To odcinki z ograniczeniami prędkości z powodu prac na autostradzie.

Kliknij, aby powiększyć 
Trasy z Łodzi

TRASY Z POZNANIA

Dane przesyłane przez użytkowników NaviExpert z województwa wielkopolskiego wskazują, że najwięcej radarów poza Poznaniem możemy spotkać na odcinku drogi krajowej nr 92 Września - Pniewy.

Kliknij, aby powiększyć 
Trasy z Poznania

TRASY Z WARSZAWY

W województwie mazowieckim użytkownicy NaviExpert największą liczbę radarów, poza Warszawą, raportują na drodze krajowej numer 8 z Warszawy do Białegostoku oraz na drodze krajowej numer 7 z Warszawy w kierunku Płońska.

Według danych dostarczonych przez kierowców krajowa „siódemka" i droga nr 17 z Warszawy w kierunku Lublina są jednymi z najbardziej „lubianych" przez policję. Na drodze nr 7 policjanci mają przynajmniej trzy miejsca, w których stale ustawiają się z „suszarkami". Na 17-tce takich popularnych miejsc jest więcej – tylko do granicy województwa przynajmniej pięć.

Kliknij, aby powiększyć 
Trasy z Warszawy

TRASY Z WROCŁAWIA

Mieszkańcy województwa dolnośląskiego korzystający z NaviExpert wskazują drogę krajową numer 8 na odcinku Wrocław - Oleśnica oraz drogę krajową numer 3 na odcinku Jawor - Polkowice jako trasy najbardziej naszpikowane radarami. To także jedne z odcinków najbardziej lubianych przez policjantów. Tylko na trasie Wrocław – Oleśnica są dwa miejsca (m.in. tuż przed Smardzowem), w których mundurowi lubią kontrolować kierowców. 

Kliknij, aby powiększyć 
Trasy z Wrocławia

Źródło: NaviExpert

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty