Sowińskiego: Będzie remont ulicy z kocimi łbami

redakcja.gdp
Sowińskiego: Będzie remont ulicy z kocimi łbami
Sowińskiego: Będzie remont ulicy z kocimi łbami
Zakończył się jeden z najdłużej trwających przetargów, chodzi o remont ulicy Sowińskiego na Nowym Mieście. Po rezygnacji z droższych materiałów wreszcie znaleźli się chętni.
Sowińskiego: Będzie remont ulicy z kocimi łbami
Sowińskiego: Będzie remont ulicy z kocimi łbami

Przetarg miał być rozstrzygnięty jeszcze zimą - bezskutecznie. Pierwsze przetargi zostały unieważnione z uwagi na brak wystarczających środków finansowych. Cena najkorzystniejszej oferty znacznie przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Obecnie ZDiTM zamierza przeznaczyć na remont drogi 4 166 040, 77 zł.

- Projekt został zmodyfikowany w ten sposób, iż zostały zastosowane m.in. tańsze materiały, zakres rzeczowy pozostał bez zmian - wyjaśnia Marta Kwiecień - Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Wykonawcą prac będzie firma ELBUD spółka cywilna Jarosław Sajewicz, Elżbieta Tomasiak, który zaproponował realizację zadania za kwotę 3 586 724,93 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi 12 lipca, a dzień później zostanie wykonawcy plac budowy.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 133 dni kalendarzowe.

Co zatem ulegnie zmianie?

Projekt przewiduje przebudowę jezdni i chodników. Po modernizacji szerokość jezdni zostanie zmniejszona. W ramach istniejącej jezdni szerokości 10,5 m zlokalizowana będzie nowa jezdnia szerokości 6 m oraz miejsca do parkowania prostopadłego.

Nowością będzie to, że skrzyżowania z ulicą Głowackiego oraz z Kusocińskiego zostaną wykonane na wyniesieniach z nawierzchnią z kostki betonowej. Wyniesione zostanie także przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulica Potulicką. Pomiędzy budynkiem nr 1 a nr 53 projektuje się wyniesioną wyspę spowalniającą ruch.

W rejonie skrzyżowania z ulicą Głowackiego doprowadzona zostanie ścieżka rowerowa projektowana w ramach przebudowy ulicy Głowackiego. Niewielki fragment drogi dla rowerów zostanie wykonany także pomiędzy placem do zawracania pojazdów na końcu ulicy Sowińskiego a aleją Piastów.

Po remoncie zmieni się także organizacja ruchu. Na ulicy Sowińskiego zostaje wprowadzona strefa ograniczonej prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Nowością dla kierowców będzie skrzyżowanie równorzędne na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego z ul. Głowackiego i z ul. Kusocińskiego

Ul. Sowińskiego zostaje ulicą podporządkowaną wobec ulicy Potulickiej.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty