SKV- lider na rynku zacisków

Artykuł sponsorowany ESEN

Ostatnie lata to czas jej niezwykle dynamicznego rozwoju zarówno pod kątem asortymentowym jak i infrastrukturalnym. Dwa lata temu firma przeniosła się do nowej siedziby, która posiada 1 000 m2 powierzchni biurowej, a także trzy magazyny o łącznej kubaturze blisko 75 000 m3. Nowe miejsce działalności pozwala na kontynuację rozbudowy asortymentu marki SKV, który obecnie liczy ponad 15000 referencji w ponad 60 grupach produktowych. Dodawane są zarówno nowości w obecnie już istniejących liniach jak i zupełnie nowe grupy. W ostatnim czasie do portfolio SKV dołączyły: osłony tarcz hamulcowych, miechy/poduszki pneumatyczne zawieszenia i moduły/przetwornice świateł. Nowości produktowe marki SKV pojawiają się cyklicznie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, od początku zeszłego roku oferta firmy wzbogaciła się łącznie już o blisko 7 tysięcy produktów. Oprócz szerokiej oferty SKV zapewnia swoim odbiorcom również niezwykle imponującą dostępność, co pozwala na bardzo wysoką realizację zamówień. Utrzymanie wysokich stanów magazynowych, bowiem to jeden z priorytetów, jakie stawia przed sobą firma. Efektem tego jest bardzo wysoka, bo będąca na poziomie 97% dostępność towarów. Marka SKV ogromną wagę przykłada również, do jakości oferowanych części. Rezultat tego to niski ogólny współczynnik reklamacji, który kształtuje na poziomie 0,5%. Wszystko to sprawia, że marka SKV znajduje swoje miejsce w ofercie największych dystrybutorów części w kraju i dużych hurtowni na rynku zagranicznym.

grafika

Jedną z wiodących grup produktowych marki SKV są zaciski hamulcowe. Mimo, że w ostatnich latach rynek zacisków rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej producentów części zamiennych decyduje się na wprowadzenie tej grupy produktowej do swojej oferty to mało kto z nich może pochwalić się tak szeroką ofertą. Asortyment SKV dla zacisków hamulcowych stanowi obecnie ponad 2500 referencji co czyni je jedną z najliczniejszych grup asortymentowych w ofercie marki. Co więcej jest systematycznie wzbogacany o nowe referencje. W ofercie marki SKV można znaleźć również zaciski malowane proszkowo w kolorach: żółty, czerwony, niebieski i czarny, co sprawia, że oferta ta jeszcze bardziej zyskuje na swej atrakcyjności.

Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom rynku marka SKV bardzo mocno rozwija też ofertę zacisków hamulcowych oferowanych z silnikiem elektrycznym (EPB).

grafika

Marka SKV bardzo restrykcyjnie podchodzi do jakości oferowanych zacisków. Każda nowa referencja zanim zostanie wprowadzona do oferty jest dokładnie sprawdzana przez dział kontroli jakości w firmie za pomocą specjalistycznych testerów. Na chwilę obecną niewielu importerów i dostawców może pochwalić się takim zapleczem technicznym jakie posiada Esen właściciel marki SKV. Wynikiem tych działań jest bardzo niski współczynnik reklamacji dla tej grupy, który wynosi obecnie mniej niż 0,5%. Firma SKV jest przekonana, że przez te 6 lat udało się jej wyselekcjonować produkty z najlepszych pod tym względem fabryk, co z pewnością jest przewagą nad konkurencją, która ma mniejsze doświadczenie jeśli chodzi o tę grupę produktową. Żywotność zacisków SKV pod względem liczby przejechanych kilometrów nie odbiega jakością od produktów OE.

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o przewadze SKV nad innymi jest wysoki poziom dostępności tych produktów i zapewnienie odbiorcom ciągłości dostaw. Jest to godne wyróżnienia tym bardziej, że zważając na obecną sytuację gospodarczą nie jest to łatwe a marce SKV mimo to udaje się utrzymać dostępność oferowanych zacisków powyżej 96%.

Oferta zacisków marki SKV to jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert pod względem cenowym na rynku. Dostawca zawdzięcza to wysokiemu wolumenowi zakupów, negocjacjom handlowym oraz wypracowanemu na przestrzeni kilku lat łańcuchowi terminowych dostaw.

SKV chcąc zoptymalizować oczekiwania klientów oferuje zaciski wyłącznie fabrycznie nowe o wysokiej jakości, w niskiej cenie a dodatkowo nie pobiera kaucji i nie wymaga zwrotu starej części. Warto podkreślić, że zaciski regenerowane to obecnie coraz mniej opłacalne rozwiązanie. Proces regeneracji zajmuje dużo więcej czasu niż wymiana części na nową. Argumentem, który przemawia za zakupem nowego zacisku może być również to, że całkowity koszt regeneracji zbliżony jest do ceny nowego zamiennika. Co istotne regeneracja nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat, co może oznaczać dodatkowe koszty. Co więcej mechanicy w wielu przypadkach nie dają gwarancji na zregenerowaną część.

Bezawaryjna praca, niebywała jakość i zbudowana pozycja na rynku - tymi zwrotami podsumowując najprościej można opisać zaciski hamulcowe marki SKV. Pełna oferta dostępna jest na stronie www.skv.pl i w katalogu TecDoc. Doskonałą okazją do zapoznania się z całą ofertą w tym również z szeroką gamą zacisków marki SKV są zbliżające się targi Automechanika Frankfurt 2022. Firma serdecznie zaprasza do hali 4.1 na stanowisko J20.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie