Skrót meczu Stal Mielec - Legia Warszawa 1:3. Pierwsza wygrana Goncalo Feio, kontrowersje z karnymi

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Legia Warszawa jeszcze nie przegrała sezonu. Mistrzem Polski pewnie już nie zostanie, ale o podium może walczyć. W Mielcu w arcyważnym meczu pokonała Stal 3:1. Oto skrót najciekawszych akcji w tym wszystkie gole. Strzelali kolejno Josue, Szkurin, wreszcie po przerwie Kapustka i zmiennik Rosołek, któremu oddano rzut karny.

Stal - Legia: skrót meczu, gole

Stal chciała się zrehabilitować za poniedziałkową kompromitację w Grodzisku Wielkopolskim. Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) przegrali tam z Wartą Poznań aż 2:5. W niedzielę grali na pewno lepiej niż W Wielkopolsce, ale ponownie nie zdobyli punktu.

Pierwsza gola zdobyła Legia. W 21. minucie Josue wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul Berta Esselinka na Pawle Wszołku.

Do końca pierwszej połowy inicjatywę miała Stal, ale warszawianie mieli idealną okazję do podwyższenie prowadzenie. W 37. minucie Wszołek strzelił niecelnie, mając przed sobą tylko Mateusza Kochalskiego.

Legia Warszawa pokonała Stal w Mielcu. Wraca do gry o medal

W 39. minucie z prawego skrzydła w pole karne rywala wrzucił piłkę Maciej Domański, a celną "główką" popisał się Ilja Szkurin.

Zespół z Podkarpacia druga połowę zaczął z animuszem. Jednak po kilkunastu minutach zarysowała się przewaga Legii. Dopięła swego w 76. minucie, kiedy to celnym strzał zza pola karnego popisał się Bartosz Kapustka. W doliczonym czasie gry rzut karny zamienił na bramkę Maciej Rosołek.

Na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego nieoczekiwanie trener Legii zmienił wyjściowe ustawienie zespołu. Pierwotnie miał grać Radovan Pankov, ale zastąpił go Artur Jędrzejczyk. Ten pierwszy wszedł ostatecznie na boisko - w 88. minucie zastąpił Rafała Augustyniaka. PAP, Rafał Czerkawski

Stal też domagała się karnego, ale po analizie VAR sędzia nie uznał ręki Kapuadiego:

Nie ma mocnych na Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim, tym większy będzie żal kiedy zespół spadnie do 1 ligi, a to wydaje się nieuniknione. Niebiescy po wygraniu rankingów frekwencji w lutym i marcu okazali się niepokonani także w kwietniu, ustanawiając nowy rekord XXI wieku. Oto TOP 5 miesiąca.

Najwyższe frekwencje w kwietniu. Znów wygrał Ruch Chorzów i ...