Skorupski nagrodzony w Modenie

(ip)
Fot: Automax Rallycross Team
W miniony weekend w Modenie odbyło się uroczyste zakończenie sezonu Mistrzostw Europy Rallycross. Wyróżnionych zostało trzech najlepszych kierowców każdej klasy. Wśród tych zawodników nie mogło zabraknąć Krzysztofa Skorupskiego. Polak startował w VW Polo Super 1600 i w ubiegłym roku wywalczył tytuł Wicemistrza Europy. To drugi europejski tytuł dla Krzysztofa, w 2011 wywalczył drugiego Wicemistrza.

To było idealne zakończenie pierwszego pełnego sezonu Mistrzostw Europy dla Krzysztofa Skorupskiego. Polak był obecny w 8 z

10 finałów A i był jednym z głównych rywali dla Bakkeruda, który walczył o obronę tytułu mistrzowskiego. Najbardziej dramatyczną rundą była eliminacja w Niemczech gdzie Skorupski został wyeliminowany z zawodów przez konkurenta w nadziei, że straci pozycję wicelidera. Na szczęście duży dorobek punktowy pozwolił na utrzymanie pozycji.

Sezon 2012 był wyjątkowy dla klasy Super 1600. Klasa miała największą frekwencję od lat, realne szanse na tytuł Mistrza oprócz Polaka miało jeszcze 5 kierowców. Uchodząca za mało kontaktową klasa była często większym widowiskiem niż finał SuperCars. Emocje rosły z rundy na rundę szczególnie w biegach finałowych gdzie startowało 8 aut jednocześnie. W ubiegłym roku pogięto wyjątkowo dużo zderzaków i błotników.

We włoskiej Modenie tytuły Mistrzowskie odebrali: Rosjanin Timur Timerzyanov za SuperCars, Norweg Andreas Bakkerud za Super 1600 oraz Szwed Anton Marklund za TouringCars.