Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Schumi odparł atak Montoi

(ko)
GP Malezji. Podobnie jak w inauguracyjnym wyścigu Formuły 1 dwa tygodnie temu w Melbourne o GP Australii, sześciokrotny mistrz świata Michael Schumacher (Ferrari) okazał się najlepszy także wczoraj na torze Sepang i wygrał wyścig o Grand Prix Malezji. Popularny Schumi był najszybszy w sobotniej kwalifikacji i po raz 56 w historii występów w Formule 1 rozpoczął wyścig z pierwszej

Podobnie jak w inauguracyjnym wyścigu Formuły 1 dwa tygodnie temu w Melbourne o GP Australii, sześciokrotny mistrz świata Michael Schumacher (Ferrari) okazał się najlepszy także wczoraj na torze Sepang i wygrał wyścig o Grand Prix Malezji.

Popularny Schumi był najszybszy w sobotniej kwalifikacji i po raz 56 w historii występów w Formule 1 rozpoczął wyścig z pierwszej pozycji startowej. Próbował mu zagrozić Juan Pablo Montoya. W pewnym momencie Kolumbijczyk tracił do Niemca niewiele ponad trzy sekundy, ale później M. Schumacher powiększył przewagę, wykazując pełnię swojej maestrii na pełnym zakrętów torze w Sepang. Montoyę wyprzedził na mecie o nieco ponad pięć sekund. Na 3 pozycji wyścig ukończył Brytyjczyk Jenson Button i po raz pierwszy stanął na podium F1. Pecha mieli Ralf Schumacher i kreowany na następcę Schumiego Fin Kimi Raikkonen, ubiegłoroczny triumfator z Sepang. Obaj nie ukończyli wyścigu.