Schumacher najlepszy

(mp)
Kierowca Ferrari Michael Schumacher zajął pierwsze miejsce w rozegranym w weekend Grand Prix Francji.

Niemiec wyprzedził o 8 sekund Fernando Alonso prowadzącego Renault i o ponad 30 sekund swojego kolegę z zespołu Rubensa Barrichello. Zwycięstwo w liczącej 70 okrążeń eliminacji Mistrzostw Świata Formuły 1 zawdzięcza Schumacher doskonale dobranej taktyce zatrzymań w tzw. pit-stopie, gdzie dokonywane jest tankowanie i wymiana opon.

Grand Prix Francji było 79 wyścigiem w karierze kierowcy Ferrari, w którym stanął on na najwyższym miejscu podium. Jest to najlepszy do tej pory wynik w historii rajdów Formuły 1.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)