Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39255 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 858 modelach samochodów z 81 marek.

Oceń swoje auto

Toyota Picnic (1995 - 2002) - opinia użytkownika ANSA7678_2007

2014-05-01, ANSA7678_2007

Marka: Toyota
Model: Picnic
Generacja: (1995 - 2002)
Rok produkcji: 1999
Przebieg: 180 tys. km
Nadwozie:
Silnik:

Podsumowanie:

Moją dobrą ocenę i zaufanie do tej marki podważył bardzo poważny defekt silnika oraz bardzo kosztowna naprawa.Zwłaszcza ,że corollką jezdziłem BEZ KŁOPOTÓW.W opinii fachowców motor w tym samochodzie jest nie do za....W moim przypadku nie podzielam tej opinii.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  2.0

  silnik 2184 diesel , jak na ten rodzaj konstrukcji nieźle sobie radził.Palił średnio ca 7,5 l oleju napędowego.Moim zdaniem ma poważną wadę konstrukcyjną dotyczącą świec żarowych.Mimo spalonej jednej świecy żarowej nie sygnalizuje tego defektu.Pozostałe trzy skutecznie pomagają uruchomić slinik.Zasilanie z jednej listwy nie sygnalizuje defektu jednej z nich.I tu pojawia się problem .Eksploatuję równolegle do toyoty mercedesa vito też z silnikiem diesla i tu problem usterki jednej świecy pojawia się natychmiast /nie pali się "sprężynka"/i trzeba się tym zająć.Mój problem pojawił się w czasie podróży zagranicznej polegał na tym ,że odpadła część sztabki świecy żarowej i dostała się do komory spalania.W sobie tylko znany sposób zmasakrowała głowicę i część denka tłoka.Stuk czwartego cylindra był słyszalny z kilku metrów a samochód i pasażerowie wrócili do Polski na lawecie.W mercedesie każda siweca ma indywidualne zasilanie i ten problem nie istnieje.Długo myślałem nad pisaniem tego komentarza ale musiałem gdzieś wylać żólć, która sie we mnie zebrała.Delikatnego smaku do całego mojego wywodu dodaje fakt,że w latach osiemdziesiątych jeździłem toyotą corollą /benzyna/.Chciałoby się użyć porzekadła ,"lepsze jest wrogiem dobrego'.

 • Zawieszenie:
  3.0

  potężny i ciężki silnik skutecznie oddziałowuje na amortyzatory przedniego zawieszenia.Jazda po drogach trzycyfrowych często prowadzi do dobijania amortyzatorów.

 • Wnętrze:
  3.0

  przestronne ,słabo wyciszone .Przy obrotach silnika na poziomie ca 3000 obrotów rozmawiamy głośno albo włączamy radio.

 • Komfort jazdy:
  4.0

  jak na tej wielkości vana oceniam dobrze.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 8.8l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 7.7l/100km
Śr. spalanie - trasa 7.1l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • przestronny , można zapakować 7 osób
Wady:
 • duża rezerwa w stosunku do niezawodnści silnika

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Toyota Picnic (1995 - 2002) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Toyota Picnic (1995 - 2002).

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Picnic opinie

Oceń swoje auto

Testy i porównania

Premiery i nowości